Galatasaray Rusya'ya inemedi

Salı 20.11.2012 00:00
Son Güncelleme: Salı 20.11.2012 21:28
ABONE OL
Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, ULEB Avrupa Kupası (E) Grubu'nda Lokomotiv Kuban ekibi ile oynayacağı maç İstanbul'dan hareket etmesine karşın, olumsuz hava şartları nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı.

Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer yaptığı açıklamada, Krasnodar kentine inmek üzereyken, pilotların pisti görememesi nedeniyle geri döndüklerini söyledi.

Krasnodar şehrinde süren yoğun sise dikkati çeken Özyer, pilotların son anda geri dönme kararı aldıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Biraz sıkıntılı bir şekilde, tam inerken geri döndük. Şimdi tekrar İstanbul'a geldik. ULEB yetkilileriyle görüşmeler yapacağız. Ardından yolculuk stratejimizi belirleyeceğiz. Maçın hakemleri de Moskova'ya kadar gidebilmişler ve Krasnodar'a geçememişler. Müsabakanın ertelenmesini bekliyoruz ama geçen sezon Banvit takımının yaşadığı şeyler de var. Onlar maça 6 saat kala Almanya'ya varıp, oynamak zorunda kalmışlardı.''

Özyer, hakemlerin de Krasnodar'a gidememesinin ellerini kuvvetlendirdiğini belirterek, ''ULEB'den gelecek karara göre yolculuk stratejimizi çizmeye çalışacağız. Zor şartlar yaşıyoruz. Umut ediyorum sonu güzel olur. ULEB'in tavrı genelde maçları saatinde oynatmaktan yana. Düzgün bir şekilde savaşını veriyoruz. Neler olacağını göreceğiz. Yarın da ulaşamayacağız gibi gözüküyor. Maçın erteleneceğini tahmin ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray Medical Park, dün planlanan yolculuğunu da yine Krasnodar kentindeki yoğun sis nedeniyle gerçekleştirememişti.

GALATASARAY MEDİCAL PARK, KRASNODAR'A YARIN SABAH GİDECEK

Yoğun sis nedeniyle 2 gündür Rusya'ya gidemeyen Galatasaray Medical Park Erkek Basketbol Takımı'nın yarın sabah Krasnodar'a hareket edeceği bildirildi.

ULEB Avrupa Kupası'nda yarın saat 18.30'da deplasmanda Lokomotiv Kuban takımıyla karşılaşacak Galatasaray Medical Park Erkek Basketbol Takımı'nın Menajeri Ömer Yalçınkaya, sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, şunları kaydetti:

''Pazartesi akşamı hava şartları sebebiyle Krasnodar uçuşu gerçekleşmeyen ve bugün saat 11.00'de Pegasus Havayolları tarafından şubemize özel olarak koyulan ek sefer ile Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan hareket etmesi planlanan kafilemiz, rötar sebebiyle ancak saat 14.30 sıralarında Rusya'ya doğru yola çıkabildi. Krasnodar uçağı iniş yapmak üzereyken yoğun hava muhalefeti sebebiyle İstanbul'a geri dönmek zorunda kaldı. Şu anda takımımız burada konaklıyor. Yarın saat 08.00'de uçağın hareket edeceği bilgisi havayolu şirketinden bize
ulaştı.''

Yalçınkaya, Avrupa Kupası yetkilileriyle de sürekli iletişim halinde olduklarını belirterek, ''Onlardan gelecek bir cevabı da bekliyoruz açıkçası'' ifadesini kullandı.