Hukuk skandalı

Murat Didin'in çalıştırdığı Düsseldorf Baskets, 1.Lig'e çıkma hakkını elde etse de, mali sıkıntı iddiasıyla Lig Kurulu'ndan lisans alamıyor

Pazartesi 27.05.2013
ABONE OL
Almanya Basketbol 1.Ligi'ne terfi eden Düsseldorf Baskets lisans engelini aşmaya çalışıyor. "Türkiye büyülüyor" forma reklamı taşıyan ve Turizm ve Tanıtma Bakanlığı'nın ana sponsorlarından biri olduğu kulübün CEO'su ve koçu da Murat Didin.. Lisans için resmi kurumlara ve oyunculara borçlu olmama, önündeki sezonun tamamının bütçesinin kabulü ve 4 bin kişilik kendi salonu şeklindeki üç ana kriteri karşılayan Düsseldorf'a lig lisans kurulu zorluk çıkarıyor. Kurul, geçmişte bazı sponsorların geç ödemeleri nedeniyle yeni nakit akışına güvenli bakamadığını açıkladı.

HAKKIMIZ GASP EDİLDİ
Didin, "Kurul her takımı böyle inceliyor mu?" sorusuna "Sıkıntı, Luidwigsburg'un 1.Lig'den düşmesi ile başladı. Aldığımız olumsuz yanıt da onların düşmesinden iki gün sonra. O kulübün başkanı, lisans kurulunun başkanı olmasının verdiği avantajla 1 milyon 150 bin Euro'luk sponsorluk anlaşmalarını vermemize rağmen işimizi yokuşa sürüyor. Masada hakkımızı gasp edebilirlerse, bu Luidwigsburg'a sportif başarısızlığı örtme fırsatı demek. Başkanları da hiç çekinmeden 'Bu kadar yatırımı batırmamak için wild-card almalıyız' diyor" yanıtını verdi.