Efes'te hakeme isyan!

Anadolu Efes Basketbol Takımı Genel Menajeri Engin Özerhun, Banvit ile oynadıklarını Beko Basketbol Ligi play-off yarı final serisinin zorlu geçtiğini belirterek, finale yükselecek güçlerinin olduğunu söyledi.

Çarşamba 29.05.2013 00:00
ABONE OL
AA muhabirine açıklamalarda bulunan Özerhun, dün akşam oynanan serinin ikinci maçını bireysel hatalardan dolayı 78-76 kaybettiklerini ve durumun 1-1'e geldiğini kaydederek, "Banvit, oyunun sonuna kadar belli disiplinde oynayan bir ekip. Nitekim dünkü maçta da bunu ortaya koydular. Karşılaşmanın sonunda yaptığımızda gerek bireysel gerekse takım halindeki hatalar bize yenilgiyi getirdi. Zorlu bir seri geçiyor ama biz baştan beri zor geçeceğini biliyorduk. Seride eşitlik var, Bandırma'da oynayacağımız karşılaşmalar da zorlu geçmeye aday. Üstünlük sağlayacağımız noktaları biliyoruz. Finale yükselecek bir gücümüz olduğunun farkındayız" şeklinde konuştu.

Karşılaşmanın hakemlerinin özellikle ilk devredeki yönetimlerinden şikayetçi olduklarını dile getiren Özerhun, "Hakemlerin, Banvit antrenörünün ilk maçın ardından yaptığı açıklamalardan etkilenmiş olduklarını gözlemledik. Hakemler için yapılan konuşmaların bir sonraki maça yansıması gibi bir durum çok hoş değil" ifadelerini kullandı.

Banvit'in ikinci maçta aldığı galibiyetle saha avantajının el değiştirdiğinin hatırlatılması üzerine Engin Özerhun, iki takımın da oyuncu kalitesi bakımından saha avantajının çok da önemli olmadığını anlatarak, "İki takım da deneyimli oyunculardan kurulu. Onun için saha avantajı tabii ki önemli ama takımlar birbirlerini yenebileceğini gösteriyorlar. Bundan dolayı saha avantajı en önemli faktör değil" diyerek sözlerini tamamladı.

https://www.sabah.com.tr