Bitmiştik!..

G.Saray Odeabank Koçu Ekrem Memnun, gruptaki F.Bahçe yenilgisinin takımı negatif etkilediğini söyledi, "Takım yıkıldı. Ben de 'Benzinimiz bitti' diye düşündüm. Ama Ekaterinburg maçı öncesi herşey değişti" dedi

Rusya'da tarih yazan ve Avrupa Ligi şampiyonluğuna ulaşan Galatasaray Odebank'ın tarihi zaferinin perde arkasını, sarı-kırmızılı ekibin koçu Ekrem Memnun, SABAH'a anlattı. İlk olarak Ekrem Hoca'dan Ekaterinburg'da yaşananları anlatmasını istedik: "Grupta F.Bahçe karşısında talihsiz bir yenilgi aldık. Tamamını önde götürdüğümüz maçın sonlarında akıl tutulması yaşadık. Oyuncularım yıkıldılar. KASKİ maçı öncesi onları ayağa kaldırmaya çalıştım ama başaramadım. Benzinleri bitmişti. Bende de çekince oluştu. Ama Avrupa şampiyonu olmak için öyle veya böyle Ekaterinburg'u yenmek zorundaydık. Ve oyuncularım Ekaterinburg maçı toplantısına bambaşka bir kimlikle geldi. Kazanacaklarına inandılar." Sezona başlarken bu zaferi hedeflemediklerini de vurgulayan Ekrem Memnun, "Avrupa Ligi için dürüst olayım; hedefimiz 8'li Finaller'de olmaktı. Asıl hedefimiz Türkiye Ligi şampiyonluğu. 14 yıllık şampiyonluk hasretine son vermeyi çok istiyoruz" şeklinde konuştu.

2000 RUHUNA SAHİBİZ
Bu sezon ödemelerde bir hayli gecikmeler yaşayan sarı-kırmızılılar buna rağmen Türkiye Kupası'nı alıp, ligde de normal sezonu lider bitirmişlerdi. Koç Ekrem Memnun da kendilerini 2000'de UEFA şampiyonu olan futbol takımına benzeterek, "Galatasaray ruhu, Galatasaraylılık duruşu ve oyuncuların hocalarına inancı... Bunlar iki takım arasındaki benzer faktörler" değerlendirmesini yaptı.

KİMSENİN PARASI KALMAZ
Galatasaray'da yaşanan ödeme sorunlarının takıma pozitif etki yaptığına da dikkat çeken Memnun, "Geçen sezon da ödeme sorunu yaşadık ama paramızı kuruşuna kadar aldık. Yani Galatasaray'da kimsenin alacağı kalmaz. Hatta bu tip para sorunları ve sakatlıklar, takımı daha da kenetler" dedi. Ekrem Memnun'a, Terim ve Ataman gibi Milli Takım'ı çalıştırıp çalıştırmayacağını sorduk ve yanıt şu oldu: "İleride ne olur bilemeyiz ama ben kendimi Milli Takım antrenörü olarak görmüyorum."

FİNAL ÖNCESİ TAM 12 SAAT UYUDUM!
Fenerbahçe ile oynadıkları final öncesi yaşadıklarını da anlatan Ekrem Memnun, "Final günü 12 saat güzel bir uyku çektim. Rakiple ve genel maç planıyla ilgili 3 ayrı toplantı yaptık. Sadece maç konuşması benim adıma duygusal geçti" dedi. Karşılaşma öncesi çokrahat olduğunu da vurgulayan Memnun, "Hiç stres yapmadım. Geçen sene 10 kilo vermiştim. Çünkü çok az kadın basketbolcu tanıyordum, isimleri bile ezberlemekte zorlanıyordum" diye konuştu.

HATAM ÇOK YALANIM YOK
Şampiyonluk sonrası oyuncularının övgüler yağdırdığı Memnun, takımıyla arasında çok iyi bir iletişim olduğunu söyledi. İdmanlarda İngilizce konuştuklarını vurgulayan Ekrem hoca, "Sürekli 'Better' (Daha iyi) diyerek oyunculardan daha iyisini istiyoruz. İlişkilerimizde hata çok ama yalan yok. Doğruları anlatıyoruz. Sağlık ekibinden yardımcılarıma kadar bir aileyiz" yorumunu yaptı.

HAGİ HAYRANIYDIM
Futbol maçlarını izleyip izlemediğini de sorduğumuzda Ekrem hocanın cevabı ilginç oldu: "Türk Telekom Arena'ya az gidiyorum ama Ali Sami Yen'de çok maç izledim. Hatta UEFA Kupası'nı kazanan Hagi'nin takımına kombinem vardı. Maç kaçırmazdım."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN