Yıldızlar Ankara’yı aydınlattı

Basketbol şöleni Avrupa Karması'nın Asya Karması'na sekiz fark attığı enfes maçla bitti. Tüm hünerlerini konuşturarak triple-double yapan Carlos Arroyo en değerli oyuncu seçildi

Yıldızlar Ankara’yı aydınlattı
Ankara'nın ev sahipliği yaptığı ve gösterdiği ilgi ile hakkını verdiği All-Star 2015'te zafer Asya Karması'nı 138-130 mağlup eden Avrupa Karması'nın oldu. Spektaküler smaçlar, no-look paslar, Arroyo'nun inanılmaz asistleri, oyuncuların ikili mücadeleleri tribünleri coşturdu. Hele faul atışlarını bile bloklamaya çalışan Sean Williams'ın takımı hücumdayken tek başına potasını savunması ise taraftarı kendisinden geçirdi. Young'ın üç sayılığı sonrası sevinci ve kafa pası da görülmeye değerdi. All-Star'da ilk kez triple- double yapan (14 sayı-10 ribaunt-22 asist) Carlos Arroyo, Avrupa galibiyetinin mimarı olurken MVP (en değerli oyuncu) ödülünü kimseye bırakmadı.

Jenkins ve Gabriel şov yaptı

ALL-STAR 2015 öncesi Erkekler Basketbol Ligi'nin yeni sponsorlarından 'ParaMara'nın adı altında düzenlenen üç sayı yarışmasına 8 oyuncu katılırken finalde 15 sayı ile ilk sırayı alan İstanbul BŞB oyuncusu Jenkins 10 bin liralık ödülün sahibi oldu. 'Sony Xperia' smaç yarışmasının ise ısınmaları bile tribünleri havaya soktu. İlk turda Karşıyaka'dan Gabriel, panyanın arkasına çarptırılan topu yine panyanın arkasından gelip ters smaçlamasıyla 50 puan aldı ve salonu ayağa kaldırdı. Finalde 99 puanla şampiyon olan Gabriel; Young ve Furkan'ı geçerek 10 bin liralık Sony ürününün sahibi oldu.

Carlosmania

All-Star oylamasında en çok oyu alan isim olan Galatasaray Liv Hospital'ın Porto Rikolu oyuncusu Carlos Arroyo dün de en çok alkışı alan oyuncuydu. Arroyo'nun adı anons edildiğinde tribünlerde müthiş bir alkış koptu.

Arena doldu taştı

Ankaralı basketbolseverler All-Star 2015 için Ankara Arena'yı tıklım tıklım doldurdu. Satışa çıkan bütün biletlerin tükendiği belirtilirken tribünlerde yaklaşık 10 bin 500 kişi vardı.

Dalkılıç coşturdu

Karşılaşmanın devre arasında da Murat Dalkılıç şov vardı. Sevilen şarkılarını tribünlerle birlikte söyleyen Dalkılıç, smaç yarışmasında da jürilik yaptı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN