Devşirmeye karşıyım

A Milli Basketbol Takım Başantrenörü Ergin Ataman, tedavi içinE uro 2015 kadrosundan affını isteyen Ömer Aşık'ın yokluğunu hissedeceklerini söyleyerek, "Ancak bunun için Ömer'e bir şey söyleyemem. Ama FIBA'nın Avrupa basketboluna saygısı olmayan NBA'e karşı bu konuda yaptırımı olmalı" dedi

Devşirmeye karşıyım
Çeşme'deki kampın ardından dün Bormio'ya giden A Milli Basketbol Takımı'nın başantrenörü Ergin Ataman, milli takımlarda devşirme oyuncuya karşı olduğunu ancak FIFA'nın bu konudaki kuralını kullandıklarını belirterek, şöyle devam etti: "FIBA buna izin vermiş ve birçok ülkede bunu avantaja çeviriyor. Biz de bunu kullanmak için Boby Dixon'ı kadroya kattık."

ZOR DURUMDA KALDIK
Ömer Aşık'ın durumuna da değinen Ataman, "Yokluğunu hissedeceğiz. Benim için biraz da ani oldu. Ömer geçen sezon 76 maç oynadı NBA'de. Tedaviler bu döneme gelirse oyuncular milli takımlarda yer alamaz. NBA takımları ve yönetimi, Avrupa basketboluna saygı duymuyor. FIBA'nın bu konuda yaptırımı olmalı. Oyuncuların ülkelerine karşı sorumluluklarını yerine getirmesi engelleniyor. Neyse ki Ersan bizimle ama Ömer'in olmayışı ciddi güç kaybı" dedi.

MERCEDES İLE 2018'E KADAR DEVAM
TBF ile Mercedes-Benz Türk arasındaki sponsorluk anlaşması 2018 yılına kadar uzatıldı. 2001 yılından beri resmi sponsorluğu sürdüren Mercedes- Benz Türk, yeni anlaşma kapsamında özel tasarlanan milli takımo tobüsünün yanı sıra 24 araçlık bir filoyu TBF'nin hizmetine sundu.T BF Başkanı Harun Erdenay, Mercedes-Benz Türk ile önemli bir işbirliği içinde olduklarını vurgulayarak, "Böyle bir sponsorun desteğiyle inşallah daha önce hiç katılamadığımız olimpiyatlarda yer almayı başaracağız" şeklinde konuştu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN