Kulübün kapısına kilit vursak Türk sporu deprem yaşar

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı: "22 branşta 40 bin sporcumuz var... Kapansak sporda 10 şiddetinde deprem yaşanır." “Futbolda yönetici kalitemiz çok düşük. Kolunda 10 bin dolarlık saat var, kulüp başkanı olmuş. O kişiyi kaliteli sanıyoruz... O kaliteli değil ki, saati kaliteli!”

Kulübün kapısına kilit vursak Türk sporu deprem yaşar
İstanbul Büyükşehir Belediyespor, 40 bin sporcusuyla Türk sporuna verdiği desteğin haklı gururunu yaşıyor... İkinci kez başkanlığa seçilen Ahmet Hamdi Çamlı, Türk sporuna dair SABAH'a önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin sporcu ambarı olduklarını altını çizen başkan Çamlı, "Kapımıza kilit vursak, Türk sporunda 10 şiddetinde deprem yaşanır. 22 branşta 40 bin lisanslı sporcusu olan dünyada başka bir kulüp yok. Milli Takımlara da en çok sporcu veren kulübüz. Bazı branşlara sadece bizim kulüpten giden sporcular var" dedi.

TERÖRLE MÜCADELE EDİYORUZ!

Sporun dışında da sosyal projeler gerçekleştirdiklerini ifade eden başkan Çamlı kulüp olarak kendilerine çok önemli bir sorumluluk düştüğünü söylüyor. "Buraya ben İstanbul Terörle ve Bağımlılıkla Mücadele Merkezi diyorum" diyen başkan Çamlı gerekçelerini de şöyle açıklıyor: "Türkiye'de en etkili terörle mücadele nerede yapılıyor derseniz biz göğsümüzü gere gere 'burada yapılıyor' diye iddia edebiliriz. Sadece Sultangazi'de 2 bin 176 yetenekli çocuk tespit ettik. Bu çocuklar 12 branşta çalışıyorlar. İstanbul'un en sıkıntılı bölgesi Gazi Mahallesi burada... Oradaki çocuklara sahip çıkmazsak, yanlış odaklar, o çocukları suç makinesi yaparlar. Vatanına, milletine ters işler yaptırırlar. O çocuklara bizler sahip çıkıyoruz."

FUTBOLDA AVRUPA'DA BAŞARI YOK

Altyapılara yoğunlaşmak için futboldan ayrıldık ve şubeyi Başakşehir'e sattık. Profesyonel futbolu spor olarak görmüyoruz. Amatör futbolu spor olarak görüyoruz. Futbolun Türkiye'ye ahlaki katkısı da yok. İlk defa döner bıçaklı adamları oralarda gördüm. Yönetici kalitemiz çok düşük. Adamın kolunda 10 bin dolarlık saat var, ayakkabısı 2-3 bin dolar kulüp başkanı olmuş. O kişiyi kaliteli sanıyoruz, adam kaliteli değil saati ve ayakkabısı kaliteli. Futbolda Avrupa başarısı var mı? Yok. Burada amatör branşlarda çocuklarımız aslanlar gibi şampiyon oluyorlar.

GÜREŞTE EN ÇOK MİLLİ SPORCU BİZDEN

Birçok ilçede çalışmalar yaptıklarını vurgulayan başkan Çamlı, "Terleyen bir başkanız, özellikle Kadir Topbaş başkanın çok büyük desteği var. O'nun spora bakışı da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi çok pozitif... Bu bakış sayesinde dünyanın en büyük spor kulübüyüz. Güreşte Dünya Şampiyonası'na giden 16 milli sporcunun 10'u bizim kulübün sporcusu" ifadelerini kullandı.

EKOL OLACAĞIZ!

Başkan Ahmet Hamdi Çamlı, arkadaşımız Tuncay Kurtuluş'a futboldan ayrıldıktan sonra tamamen amatör branşlara yöneldiklerini ve bütün enerjilerini bu kulvara verdiklerini anlattı. Çamlı ayrıca tek amaçlarının dünyada bir ekol olmak olduğunun altını çizerek hedeflerinin büyük olduğunu vurguladı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN