Türkiye kaybedince mutlu oluyor!

Milli Takım yenildiğinde eskiden "Ohhhh" diyen Enes, 12 Dev'in EuroBasket 2015'e vedası sonrası "Ahh, ahh" çekerek, çirkin mesajlarına devam etti

Türkiye kaybedince mutlu oluyor!
Söylemleri ve takım ruhuna aykırı davranışları nedeniyle Milli Takım kadrosunda yer almayan Enes Kanter, Fransa mağlubiyeti sonrası da boş durmadı. Siyasi görüşünü Milli Takım sevgisinin önüne koyan Enes, maç esnasında bir kez daha sahne aldı ve meslektaşlarının emeğini hiçe saydı. Arkadaşlarının Fransa ile mücadele ettiği esnada, "Ahh!!, Ahh!! Sebep olanlar utansın!!.. Türk Milli Takımı'nı babasının malı, kendi spor okulu sanan Efendiler, elinize yüzünüze bulaştırdınız. Bununla anılacaksınız. Korkma, titre" mesajıyla infial yarattı. Enes'e, "Geçmişte Milli Takım kaybedince kahkaha twiti atan adamsın (!), neden bahsediyorsun sen?", "Bir daha bu takımda oynama" benzeri yüzlerce eleştiri yanıt gitti.

ŞOV YAPMA
Enes Kanter'in mesajları büyük tepki alırken en dikkat çekenleri, "Görüyor musun Rabb'imizin kudretini... 2.11 metrelik adama 1.500 gr'lık beyin vermemiş", "Hem cahil, her fırsatçı hem kötü niyetlisin. Milli forma sana fazla gelir", "Milli Takım yenildiğinde hahahaa diye mesaj atan sen değil miydin şimdi bu neyin şovu" oldu.

GEÇMİŞTE DE GÜLMÜŞTÜ
2013 yılında da boş durmayan Enes, bir yenilgi esnasında attığı kahkaha mesajıyla kamuoyunun yoğun tepkisini çekmişti. Milli Takım'ın efsane oyuncusu ve kaptanı Hidayet Türkoğlu da konuyla ilgili olarak, "Ben olsaydım 2 sene önce gülme 'tweet'i attığı anda Milli Takım kariyerini noktalardım" ifadelerini kullanmıştı.

BİZE ULAŞIN