Hedef 2009

Anadolu Efes, 2009’daki finalde yarattığı mucizeyi tekrarlamak için ilk adımı dün attı. 17 sayı geriden gelip Fenerbahçe’yi mağlup ederek serideki 5. maçta ikinci galibiyetini aldı

Hedef 2009
2009 parolası maç öncesi Anadolu Efes'in dilindeydi... Hatırlarsınız, 2009'daki finallerde Fenerbahçe rakibini deplasmanda iki kez yenmiş, üstelik 3. maçta sahasında farkı çift hanelere çıkardığı maçı son 3 dakikada kaybetmiş ve oradan da lacivert-beyazlılar üst üste 4 kez kazanıp, şampiyonluğa ulaşmıştı. Dün de benzer senaryo vardı. Maça biraz sertlikle başlayan Efes 6-2 öne geçse de Sloukas'ın oyuna girmesiyle toparlanan Fenerbahçe, 18-0'lık seri ile ilk periyodu 20-6 önde kapattığında, rakibinden 6.5 dakikada sayı yememişti.

HEURTEL VE GRANGER YILDIZLAŞTI
Görüntü ikinci periyodun ilk 5 dakikasında da devam etti. 15. dakikayı 32-15 önde geçtiğinde herkesin dilinde 'Fenerbahçe şampiyon' sözü vardı. Ama olmadı. Efes 5 dakikada geri döndü maça... Heurtel'in 9 sayısı ve F.Bahçe'nin 0/8 üçlük yüzdesi devre sonunda Efes'in farkı 7'ye çekmesini sağladı: 30-37. Tabii Datome'yi kenarda unutan Obradovic de Efes'in ekmeğine yağ sürdü... İkinci yarıda Obradovic'in Bogdanovic ısranının yarattığı hasarı Kalinic hücum ribaundları ile kapatmaya çalışsa da periyot sonunda Efes 52-52'de skoru eşitledi. Üçüncü periyot sonunda Fenerbahçe'nin üçlük yüzdesi 1/13 idi... Son bölümde Efes'in üç sayı isabetlerine Fenerbahçe, Bogdanovic'in 5 sayısı ile cevap vermeye çalıştı ama yetmedi. Uzunlarını kullanmayı unutan rakibinin dış atışlardaki düşük isabet yüzdesini de değerlendiren Efes, Granger ve Heurtel'in bireysel üretimleriyle farkı açıp, karşılaşmayı 80-72 kazandı.

SERİDE 6. MAÇ YARIN
Final serisinin 6. karşılaşması yarın Ülker Arena'da 20.00'de oynanacak. Mücadeleyi sarılacivertliler kazanırsa seriyi 4-2 ile noktalayıp şampiyonluğa ulaşacak. Efes kazanırsa 7. ve son maç çarşamba Abdi İpekçi'de olacak. Bu arada maçta F.Bahçe taraftarı ikiye bölündü. Bir grup sarı-lacivert taraftar, ev sahibine ait yerlerden bilet alarak salona girip yönetim aleyhine tezahürat yaparken, konuk ekibe ait yerdeki F.Bahçe taraftarı buna tepki gösterdi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN