Final Four’da biz olacağız

Tyler Honeycutt: “Anadolu Efes olarak Final Four’a adayız. Olmalıyız da.” Deshaun Thomas, “THY Avrupa Ligi’nin yeni sistemi, gücümüzü test etmek için çok büyük bir fırsat.”

Final Four’da biz olacağız
Anadolu Efes'in çok şey beklediği iki isim Deshaun Thomas ile Tyler Honeycutt SABAH'ın sorularını yanıtladı. Türkiye ve THY Avrupa Ligi hakkındaki görüşlerini sorduğumuz Honeycutt, "Sanırım Türkiye Ligi bu sene en zor liglerden biri olacak Avrupa'da. İyi takımlar ve güçlü oyuncular var. Gerçekten zor bir sezon bekliyor bizi" derken, her iki alanda güçlü rakiplere karşı mücadele vereceklerini belirten Thomas, THY Avrupa Ligi'nin değişen formatına da değinerek, "Bana göre yeni format güzel. Eski sistemde gruplarda her takımla oynayamıyordunuz. Bazıları ile de kuralar sonucu karşılaşamayabiliyordunuz. Şimdi bütün takımlarla oynayacağız. Bu gücümüzü test etmek için büyük bir fırsat" diye konuştu.

DÖRT TÜRK TAKIMI DA SON SEKİZE KALIR
Thomas'a Türkiye'de şampiyonluk için çekişecekleri Fenerbahçe, Galatasaray ve Darüşşafaka ile Avrupa'da da karşılaşacaklarını hatırlattığımızda, "Fenerbahçe ve Darüşşafaka bu ligin takımları... Galatasaray da Eurocup şampiyonu... Dördümüzün de son sekize kalması sürpriz olmaz. Lig de çok çekişmeli olacak" cevabını verdi. Honeycutt ise Anadolu Efes'i Final Four için aday göstererek, "Bence biz Final Four adayıyız ve olmalıyız da... Diğer takımların hangisi olursa da farketmez... Ayrıca organizasyonun İstanbul'da olması da, kalırsak bizim için büyük avantaj olacak" dedi.

KOLAY UYUM SAĞLADIM
İki sezon Khimki'de oynadıktan sonra Anadolu Efes'e gelen Honeycutt, İstanbul'a uyum sorunu yaşamadığını belirterek, "Benim için kolay oldu. Yemekleri çok güzel, havası da... Takıma da adapte olduğumu söyleyebilirim. Eminim 2-3 hafta sonra çok daha iyi bir durumda olacağız" dedi.

?EFES BÜYÜK TAKIM
Deshaun Thomas İstanbul'a yabancı değil...ABD'li oyuncu iki yıl önce Barcelona formasıyla oynarken, İstanbul'a geldiğini belirterek, "Fenerbahçe ile karşılaşmıştık. Fenerbahçe taraftarlarına karşı oynamak benim için büyük tecrübe olmuştu... Anadolu Efes de büyük bir takım, büyük bir tarihi olduğu için seçtim" dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN