Sıra kupada

Avrupa Ligi Dörtlü Finali’nde favori UMMC Ekaterinburg’u ikinci yarıdaki mükemmel oyunu ile deviren Fenerbahçe finale çıktı. 21 sayı, 10 ribauntla oynayan Levander ve ikinci yarı 5 asist yapan Birsel yıldızlaştı

Sıra kupada
Fenerbahçe, UMMC Ekaterinburg'u 70-61 yenerek, Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nde finale çıktı. 28-33'lük ilk yarıdan sonra ikinci yarıda Fenerbahçe'yi uçuran takımını kusursuz yöneten kaptan Birsel idi. Ayrıca takım olarak potaya topsuz koşuları da çok iyi gördüler. Kısadan uzuna, uzundan uzuna, uzundan kısaya paslarla 18 asist (Birsel 7) ürettiler. Aslında ilk yarıda da Gruda ve Parker ile bu şansları buldu Fenerbahçe ama kullanamadı. Tam 17 hücum ribaundu ile ikinci şans sayıları buldukları gibi rakibin çabuk hücuma çıkmasını da engellediler. 21-6'lık seri ile 49-39 öne geçen F.Bahçe, farkın 3'e düşmesine engel olamasa da geri adım atmadı. Son bölümde iyice bireyselleşen UMMC hücumlarını çok iyi savunurken Quigley'nin penetreleri ile bulduğu basketler Fenerbahçe'yi çok rahatlattı. Son 1:50'ye girerken farkı 11'e yükselten F.Bahçe maçı da 70-61 kazanıp, finale çıktı.

İŞİMİZ HENÜZ BİTMEDİ
UMMC Ekaterinburg galibiyeti sonrası konuşan Kaptan Birsel Vardarlı, "Çok duygulandım, çok mutluyuz fakat işimiz daha bitmedi. Şimdi rakibimizi bekliyoruz. Finale yükselmemiz kupayı aldığımız anlamına gelmiyor, daha önce de finaller oynayıp kaybetmiştik" dedi.


Maçtan sonra Fenerbahçe soyunma odasında büyük bir sevinç vardı. Sarı-lacivertli oyuncular finale yükselmenin mutluluğunu doyasıya yaşadı.
BİZE ULAŞIN