İstanbul göründü

Fenerbahçe, Panathinaikos’u Atina’da 2. yarıdaki muhteşem oyunuyla devirdi. Kanarya’ya Sinan Erdem’de oynanacak Final-Four için evindeki iki maçı kazanması bile yeterli olacak

İstanbul göründü
Üst üste iki yıldır Final-Four yapan Fenerbahçe'nin görevi bu sefer daha zordu. Panathinaikos'u geçilmez kalesi OAKA'da en az bir kere yenmek gerekiyordu ve Kanarya, bunu daha ilk maçta 71-58'lik skorla başardı. Maça 16-6'lık muhteşem bir giriş yapan temsilcimiz, kenardan gelen Mike James ve Rivers'ın inanılmaz enerjileri ve ürettikleri 23 sayı ile OAK'yı ateşe vermeleriyle ilk yarıyı 42-28 geride kapattı. Üçüncü çeyreğin başında Singleton'ın basketiyle fark 16'ya çıktıktan sonra parkede sadece iki renk vardı: Sarı ve lacivert. Rakibini tamamen düzen dışına çıkaran ve hücumda tıkır tıkır oynayan Fenerbahçe önce periyodun sonunda farkı ikiye indirdi: (50-48). Dördüncü periyotta da rakibine nefes aldırmayan Obradovic'in öğrencileri, Avrupa Ligi'nin en iyi iç saha takımını çaresiz bırakıp Sinan Erdem rezervasyonu için ilk adımı attı: 58-71.

16: Fenerbahçe, Yunan devi Panathinaikos'a ikinci devre sadece 16 sayı şansı tanıdı. Panathinaikos, evinde bir Avrupa Ligi mücadelesinde en az ikinci yarı skoru ile karşı karşıya kaldı. Kanarya ise bu 20 dakikada 43 sayı attı.
BİZE ULAŞIN