Sıra geldi altın madalyaya

Potanın Perileri’nin tecrübeli ismi Bahar Çağlar, “Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda altın madalya için elimizden geleni yapacağız” dedi

Sıra geldi altın madalyaya
A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın tecrübeli ismi Bahar Çağlar, 2017 Avrupa Şampiyonası öncesi SABAH'a konuştu. Türkiye'nin İtalya, Slovakya ve Belarus ile oynayacağı grup maçlarını değerlendiren Çağlar, "Daha önce gümüş, bronz aldık ama herkes altın madalya ister. Biz de bunun için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" diye konuştu. Hedeflerinden birinin de ilk 5'e girerek Dünya Şampiyonası bileti almak olduğunun altını çizen Çağlar, "Avrupa Şampiyonası bir bakıma oranın bileti gibi, aklımızın bir köşesinde hep Dünya Şampiyonası bileti almak var ve bunu başarmak istiyoruz" dedi.

OLİMPİYATI İSTİYORUM
Sezonu üç kupa ile tamamlayan milli basketbolcu, "R��ya gibi bir sezonu geride bıraktık. EuroCup, Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşadık. Gelecek için hedefim olimpiyatlarla alakalı. 2016 Rio Olimpiyatları'nda çok şanssız bir şekilde madalyanın ucundan dönmüştük. Bu benim içimde ukde oldu. Kariyerimi bir olimpiyat madalyasıyla taçlandırmak isterim, bunun için de 2020 Tokyo'ya sıkı hazırlanacağım, umarım bu dileğim gerçekleşir" diye konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN