Ergin Ataman gitti Erman Kunter geldi

G.Saray’da dün hareketli saatler yaşandı. 5 yıldır sarı-kırmızılı takımı yöneten Ataman ile yollar ayrıldı ve Kunter ile anlaşıldı

Ergin Ataman gitti Erman Kunter geldi
Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı'nın bütçenin 4 milyon Euro'ya düşürülmesinden sonra başlayan 'Ergin Ataman kalır mı, ayrılır mı?' sorusu dün cevabını buldu ve sarı-kırmızılılarda 2012-13 sezonundan beri görev yapan Ataman ile sözleşme yenilenmedi. Sarı-kırmızılı takımı ligde 23 yıl sonra şampiyon yapan ve 2015-16 sezonunda da Eurocup'ı kazandıran Ataman'ın yerine ise Erman Kunter ile 1 yıllık anlaşmaya varıldı.

55 MİLYON DOLAR ZARAR
Basketbol Şube Sorumlusu Can Topsakal, "Ergin Ataman iddialı bir antrenör olduğu ve düşük bütçeyle yapamayacağı için yollarımızı ayırma kararı aldık. Ergin Ataman çok iyi bir koçtur fakat 5 senelik 55 milyon dolarlık zararı da kulübe getiren koç Ergin Ataman'dır" diye konuştu.

Galatasaray'ın Ergin Ataman ile yollarını ayıracağını SABAH 8 Şubat'ta yazmıştı. Ataman'ın yerine gelecek isim, Erman Kunter ise yine 5 Haziran'daki SABAH'ın sayfalarında yer almıştı. Erman Kunter de göreve başlayacağı için çok heyecanlı olduğunu söyleyerek, "Üç kulvarda da iddialı bir Galatasaray oluşturacağız" dedi.


'BEDAVA ÇALIŞACAKTIM'
Geçen sezon başı bütçe için sözleşmesini yarıya indiren Ergin Ataman ise karara tepki gösterdi. Ataman, "Samimi olmayan yerlerde ayrılıklar kaçınılmaz olur, ihanet ise en ağırıdır. Gerekirse bu sezon hiç ücret almadan da kalabileceğimi belirtmeme rağmen Can Topsakal istenmediğimi belirtti. Hakkınızı helal edin büyük Galatasaray taraftarı. Hatalarıyla sevaplarıyla 5 yıl geçirdik. Gerçekleri tarih yazar, tarihi de biz yazdık" diye konuştu. Ergin Ataman, Galatasaray'dan 500 bin Euro ücret alıyordu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN