Yaprak dökümü

Fenerbahçe’nin Sırp yıldızı kararını verdi ve NBA ekibi Sacramento Kings’e ‘Evet’ dedi. 24 yaşındaki Bogdanovic 3 yılda tam 36 milyon dolar alacak

Yaprak dökümü
Fenerbahçeli taraftarların takımdan ayrılmaması için kampanya başlattığı Bogdanovic tercihini yaptı ve kendisini çok isteyen NBA takımı Sacramento Kings'e 'Evet' dedi. Kings'in takım liderliğini emanet etmeyi planladığı Bogdanovic 3 yıllık kontrat karşılığında 36 milyon Dolar kazanacak. Sırp basınında Fenerbahçe ile güçlü bağları olan Bogdanovic'in bu kararı almasının kolay olmadığının altı çizildi. Transferin resmiyete dökülmesi halinde Bogdanovic NBA tarihinin en yüksek kontrat alan çaylağı olacak.

Fenerbahçe'de üç sezonda sayısız başarı kazanan Bogdanovic, geçen sezon elde edilen THY Avrupa Ligi şampiyonluğunda Ekpe Udoh ile birlikte en büyük pay sahibi isimdi.

GÖZLER JAN VESELY'DE
Bogdanovic'in ayrılığından sonra gözler Jan Vesely'ye çevrildi. Geçen yıl "Obradovic'e sözüm var" diyerek Denver Nuggets'ın 3 yıl için 30 milyon $'lık teklifini geri çeviren Vesely'nin NBA'e dönme ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor. Çek pivotun 1 milyon $'lık bonservisi var.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN