Avrupa Ligi NBA ile yarışıyor

Avrupa Ligi NBA ile yarışıyor

Anadolu Efes Başkanı Tuncay Özilhan, Avrupa Ligi’nin gittikçe büyüdüğünü ve hatta NBA ile yarışır hale geldiğini söyledi

Anadolu Efes Spor Kulübü ve Anadolu Etap işbirliğiyle hayata geçen Turkish Airlines Euroleague'in sosyal sorumluluk programı 'One Team' kapsamında yaşları 10-14 arasında değişen çocuklar, 8 haftalık basketbol eğitimi aldılar. Geleceğin yıldız adayları, Anadolu Etap'ın Balıkesir'deki çiftliğindeki törende eğitimini tamamlayarak sertifikalarını Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan'ın elinden aldı. Burada Özilhan ile de sohbet ettik.

Projeden bahsedebilir misiniz?
Anadolu Etap'ın çiftliklerindeki misafir işçi çocuklarımızın genç yaşta sporla tanışmasını sağladık. Urfa'dan gelen çıcuklarımızın boş durmayıp basketbolla tanışmaları için arkadaşlarımız büyük emek veriyorlar. Temennim tüm kulüplerin bu tip faaliyetlerde bulunması.

Anadolu Efes'i Türkiye ve Avrupa'da nasıl bir sezon bekliyor?
Her dönem çok iddialı bir biçimde hazırlanıyoruz, çok önemli alt yapılarımız var; onları güçlendiriyoruz. Bu sene iki arkadaşımızı NBA'e (Cedi Osman-Furkan Korkmaz) gönderdik. Bu bizim için çok mutluluk verici. Euroleague de gittikçe güçleniyor, daha da güçleneceğine inanıyorum. 15 gün önce Euroleague'de tüm başkanlar toplantıdaydık. Önümüzdeki 5-10 senenin planları yapıldı. Euroleague çok önemli bir şekilde büyüyor gelişiyor hatta NBA ile yarışır hale geldi.

Beşiktaş ile birleşmeniz gündemde mi?
Birkaç senedir Beşiktaşlı dostlarım çeşitli vesilelerle o teklifte bulundular. Mantıklı gibi de gözüküyor ama Anadolu Efes'in vizyonu daha farklı. Büyük bir kulüple birleşip orada kalmak değil niyetimiz, ki geçtiğimiz 4 yılda da bunu yaptık. Birçok ilkleri yapan kulüp olarak devam ettirmek istiyoruz Anadolu Efes'i...

Türkiye için çalışıyoruz
Özilhan, "Anadolu Grubu olarak kurulduğumuz günden bugüne, Anadolu'da kazandıklarımızı, yine bu toprakların gelişmesi için kullanmayı kendimize ilke edindik. Bu projemizle de, Anadolu Etap'ın çiftliklerindeki misafir işçi çocuklarımızın hayatlarında, basketbolla değer yaratmayı hedefledik. Gençlerimizin erken yaşta sporla tanışmalarını çok önemsiyorum. Bu programda eğitimlerini tamamlayan 61 MİÇO'nun bundan sonra da basketbolu bırakmamalarını, bu uğurda yapacakları fedakârlıkların ileride kendilerine olumlu dönüşü olacağını unutmamalarını istiyorum" dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN