Sıra sende Sırbistan

Rusya’yı elinden kaçıran, Britanya’yı deviren 12 Dev Adam, D Grubu’ndaki 3. maçında bugün Sırbistan ile kritik bir mücadeleye çıkıyor. Galibiyet tur ve grup liderliği için de önümüzü açacak

Sıra sende Sırbistan

A Milli Basketbol Takımı, 2017 Avrupa Şampiyonası D Grubu'ndaki 3. maçında bugün Sırbistan'la karşılaşacak. Ülker Spor Salonu'da oynanacak müsabaka 21.00'de başlayacak ve NTVSpor'dan naklen yayınlanacak. Rusya'ya 76-73 yenilen, Büyük Britanya'yı 84-70 mağlup eden Milli Takım, Sırbistan önünde kazanarak sıralamada daha yukarılara çıkmayı hedefliyor. 7 sayılık galibiyet grup liderliği kapısını da açacak. Sırbistan ise bizim gibi iki maçta 1 galibiyet aldı.

RESMİ MAÇLARDA TÜRKİYE
Türkiye, bugünkü rakibi Sırbistan'a karşı resmi maç istatistiklerinde üstün. Ay-yıldızlı ekibimiz, Karadağ'ın 2006 yılında ayrıldığı Sırbistan ile oynadığı toplam 15 maçın 4'ünü kazanırken, 11'ini ise kaybetti. Ancak A Milliler, Sırbistan ile yaptığı 5 resmi maçın 3'ünden galibiyetle ayrılmayı başardı. Milliler ayrıca, Avrupa Şampiyonaları'ndaki 168. maçını Sırbistan ile yapacak. Ay-yıldızlı takım, Avrupa Şampiyonalarında daha önce çıktığı 167 müsabakanın 67'sini kazanırken, 100'ünde ise mağlup oldu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN