Volkan ÜSTÜYILDIZ: Bogdanovic sonucu belirledi

Volkan ÜSTÜYILDIZ: Bogdanovic sonucu belirledi
Pisi pisine derler ya aynı böyle kaybettik Sırbistan'a....Oysa hiç de hak etmedik bu yenilgiyi ama rakibin fizik üstünlüğü ve basketbolla yoğrulmuş olmaları sonucu belirledi.
Sertaç'lı ilk 5, hem Semih'i diri tutmayı hem de Sertaç'ın yüzü dönük oyunundan faydalanmayı hedefliyordu. Ama hem Sertaç'ı hem de Semih'i bir türlü topla buluşturamadık ve yaptığımız top kayıpları ile 13 sayı geri düştük. Oyuncularından sürekli hareket etmelerini isteyen Ufuk hoca maça ilk damgasını 4 kısa ve tam saha baskı ile vurdu. 12-0'lık seri ile geri döndük ama kaçan boş şutlarımız Sırbistan'ın hep nefes almasını sağladı.
İkinci yarının başında takımın enerjisi düşüktü ve Ufuk hoca bu sefer bir joker daha çıkardı cebinden. 5 kısa ile Sırplar'ı da şaşırttı ancak rakip hemen iki uzunu ile pota altına yüklendi. Yine de sayı olarak olmasa bile kafa olarak maça dönmemizi sağladı bu hamle.
Son 10 dakika ise Bogdan Bogdanovic'e teslim olduk.
57-48'ten sonra 11-0'lık seri ile ile öne geçtik ama Fenerbahçe forması ile bizi sevindiren Bogdanovic, dün gece rakibimiz olarak bizi üzdü. 60-70 arası takımının 10 sayısına imza atarak karşılaşmaya damgasını vurdu.
Rakibin fizik üstünlüğü ve 15 hücum ribaundu da sonuçta çok etkili oldu.
Özellikle Kuzmic ve Macvan'ın perdelerini çok iyi kullandılar hücumda. Oyun kurucuları Jovic ise 15 sayı ve 9 asistle bütün maçı domine etti.
Sonuçta grupta ilk dört şansımız devam ediyor ve bugün Belçika önünde tur için gereken sonucu alacak bir Milli Takımımız bulunuyor.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN