Furkan tam NBA şutörü

Genç yıldızın Avrupa Şampiyonası’ndaki performansı NBA’de ses getirdi. ABD’de de yayınlanan İspanya maçındaki 20 sayısı ile Philedelphia 76ers taraftarlarını kendine hayran bırakan Furkan Korkmaz için övgü dolu yorumlar yapıldı

Furkan tam NBA şutörü
Yeni sezonda NBA ekiplerinden Philadelphia 76'ers forması giyecek olan 20 yaşındaki milli oyuncumuz Furkan Korkmaz'ın Eurobasket 2017'deki başarılı performansı ABD'de de yankı uyandırdı. Tartışma platformu Reddit'te bir araya gelen Sixers taraftarları, Furkan'ın takımdaki geleceğinden dolayı fazlasıyla umutlu. İşte dikkat çeken mesajlar...
Nigel Mates: İşaretler hep güzel. Topu istiyor, birçok şekilde pozisyon bitiriyor ve baskı altında şut kullanabiliyor.
Roma258: Çabuk ve yukarıdan şut atıyor, tam bir NBA şutörü. Eğer istikrarlı bir şekilde şut sokarsa bizim için bir silaha dönüşür.
Stevie Paulson: Ne güzel şut bu adamım, harika.
Lock of the week: Sahada kendisine daha bu yaşta güven duyması müthiş. İspanya gibi bir rakibe karşı çoğu oyuncu siner. Biraz kaslanırsa çok iş yapacak.


Furkan Korkmaz, 6 maçta 10 sayı ortalaması ile milli takımın 4. skorer oyuncusu oldu. Genç oyuncunun, İspanya karşısındaki performansı ise ayakta alkışlandı.
BİZE ULAŞIN