Gülme komşuna gelir başına!

Geçen yıl Avrupa statüsündeki Kizer’in G.Saray’da ABD lisansıyla oynamasını şikayet eden F.Bahçe’nin son transferi Vaughn’un da AB statüsünde olmadığı ortaya çıktı

Gülme komşuna gelir başına!
F.Bahçe Kadın Basketbol Takımı geçtiğimiz yıllarda G.Saray'ı şikayet ettiği Lynetta Kizer vakasının aynısıyla karşı karşıya... Sarı-lacivertlilerin yeni transferi Kia Vaughn, AB pasaportu olmasına hatta Çekya milli forma giymesine rağmen geçmişte ABD Milli Takımı'nın alt yaş gruplarında oynadığı için TBF (Türkiye Basketbol Federasyonu) yönetmeliklerini aşamadı. Daha önce Kelsey Plum ve Aerial Powers'ı kadrosuna katan F.Bahçe, Vaughn kıta dışı oyuncu sayıldığı için iki yeni transferinin birinden ligde yararlanamayacak.

F.BAHÇE HÜKMEN GALİP GELMİŞTİ
Ancak kulislerde bu konuyla ilgili çok daha ilginç bir iddia var. Buna göre F.Bahçe iki sezondur formasını giyen ve Macar pasaportu olduğu için AB vatandaşı sayılan Allie Quigley'den Vaughn için vazgeçti. Yerine de Powers'ı alırken Quigley'i de G.Saray'a kaptırdı. Ancak sarı-lacivertliler şimdi Vaughn ya da başka bir oyuncusundan vazgeçmek zorunda kalacak. F.Bahçe'nin şimdi ligde oynatabilmek için AB pasaportu bir yabancı aradığı konuşuluyor. İki sezon önce G.Saray'ın aynı durumu yaşadığı Lynette Kizer'i şikayet ederek kaybettiği maçı hükmen kazanırken ABD'li basketbolcunun da ligde oynamasına da engel olmuştu.

Fenerbahçe'nin son transferi Vaughn, ABD U20 Milli Takımı'nda oynadığı için AB statüsünde sayılmıyor.
BİZE ULAŞIN