Yaprak dökümü

Eurobasket2017 bir çok ünlü isim için de son nokta oldu. Karadağ'ın başında son kez Türk basketbolseverlerin karşısına çıkan Tanjevic, 70 yaşında aktif antrenörlük hayatını noktaladı Gigi Datome de İtalya Milli Takımı'na 1 yıl ara verdi

Yaprak dökümü
İstanbul grubuna ve finallerine evsahipliği yaptığımız 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası aynı zamanda bir çok ünlü basketbol adamı ve oyuncusu için de son perde oldu. EuroBasket 2017'de Karadağ'ın başında TOP 16'ya yükselme başarısı gösteren Avrupa basketbolunun efsane koçu Bogdan Tanjevic koçluğu bırakma kararı aldı. A Milli Basketbol Takımı'nın yanısıra Fenerbahçe Ülker'i de uzun yıllar çalıştıran 70 yaşındaki Tanjevic, Karadağ Basketbol Federasyonu bünyesinde yerel koçları geliştirme üzerine görev alacak.
Karadağ Basketbol Federasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Tanjevic'in milli takımdaki görevinden ayrılarak, profesyonel antrenörlük kariyerini sonlandırma kararı aldığı ifade edildi. Karadağ, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası son 16 turunda Letonya'ya yenilerek şampiyonaya veda etmişti.

DATOME DE İZİN İSTEDİ
Fenerbahçe Doğuş'un İtalyan oyuncusu Gigi Datome, önümüzdeki yaz Dünya Kupası elemeleri kapsamında oynanacak maçlar için milli takıma katılamayacağını açıkladı. Datome şöyle konuştu: "Bu EuroBasket'ten ötürü gururluyum ama takım arkadaşlarıma hoşçakalın demek durumundayım. Önümüzdeki yaz dinleneceğim, aralıksız 17 sene İtalya Milli Takımı'na hizmet ettikten sonra bence bunu hakediyorum."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN