Sinan Erdem’de son tango

İlk kez Avrupa Şampiyonası’nda finale yükselen Slovenya 8’de 8 yaparak buraya geldi. Son dünya ve olimpiyat ikincisi Sırbistan ise bu kez altın madalyayı çok istiyor. 21:30’da başlayacak müthiş final NTV Spor’dan naklen yayınlanacak

Sinan Erdem’de son tango
İstanbul grubu ve elemelerine evsahipliği yaptığımız Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda final günü... Bir yanda oynadığı 8 maçı da kazanarak finale gelen Slovenya, diğer yanda milli takımımızla aynı gruptan çıkarak buraya gelmeyi başaran Sırbistan... Saat 21:30'da başlayacak müthiş maç aynı zamanda Slovenya'nın NBA yıldızı Goran Dragic ile yine bu salonda 21 Mayıs'ta F.Bahçe forması ile ULEB Avrupa Ligi şampiyonluğunu kazanan Bogdan Bogdanovic'in mücadelesi olacak... Tarihinde ilk kez Avrupa Basketbol Şampiyonası finalinde sahne almaya hazırlanan Slovenya son 12 Avrupa Şampiyonası'nda da yer aldı. Sloven takımı EuroBasket 2017 öncesindeki en büyük başarısına ise 2009'da Polonya'da düzenlenen turnuvada 4. olarak ulaşmıştı.

SIRPLAR İKİNCİ KEZ FİNALDE
Son olimpiyat ve dünya ikincisi Sırbistan ise, Yugoslavya döneminde 8 şampiyonluk yaşadı. Sırplar, Sırbistan adıyla ilk kez 2009'da finale yükseldi. Sırbistan, Polonya'da düzenlenen turnuvanın finalinde İspanya'ya 85-63 mağlup olarak ikincilikle yetinmek zorunda kaldı. 17:00'de ise Rusya ile İspanya üçüncülük maçına çıkacak.

RAKAMLARLA EUROBASKET 2017
İSTANBUL'A 17 ÜLKE GELDİ:
Sırbistan, Letonya, Rusya, Belçika, Büyük Britanya, Slovenya, Ukrayna, Almanya, Fransa, Finlandiya, İtalya, Litvanya, Yunanistan, Karadağ, Macaristan, Hırvatistan, İspanya
1600 GÜVENLİK: Turnuvada güvenlik anlamında tam not alan İstanbul'da maçlarda 1200'ü polis, 400'ü de özel güvenlik olmak üzere 1600 kolluk kuvveti görev yaptı.
735 GAZETECİ TAKİP ETTİ: Turnuvayı 32 ülkeden, 735 basın mensubu takip etti.
KUPANIN AĞIRLIĞI: Slovenya ya da Sırbistan'ın ellerinde yükselecek kupa yaklaşık 5 kg ağırlığında ve 26.5 cm yüksekliğinde.

21
Slovenya'yı sürükleyen isim olan Goran Dragic 8 maçta 21 sayı ve 5.4 asist ortalamaları ile turnuvanın en iyi oyuncularından biri olarak gösteriliyor.

20.3
Sırbistan'ın kilit oyuncusu konumundaki Bogdanovic 20.3 sayı ortalamasının yanısıra 5 asist ortalamasına sahip.
BİZE ULAŞIN