Üzdün bizi Ömer Aşık!

Meksika’da yaptığı tatilde Crohn hastalığına yakalanan Ömer Aşık için takımı New Orleans açıklama yaptı: Dönüş tarihi hala belirsiz!

Üzdün bizi Ömer Aşık!
NBA ekiplerinden New Orleans Pelicans'ta forma giyen 31 yaşında ve 2.13 boyundaki Ömer Aşık'ın tedavisi sürüyor. Geçen yıl sadece 31 maçta oynayabilen, aşırı kilo kaybedip, bu yaz Avrupa Şampiyonası finallerine gelemeyen Ömer Aşık'ın yakalandığı Crohn hastalığı sebebiyle ne zaman iyileşeceğine ve potalara döneceğine dair bir tarih henüz verilemiyor.
New Orleans basını hastalığın nedeninin şubat ayında Meksika'da tatil yaparken kaptığı bir bakteri olduğunu ifade ediliyor. Bu kronik hastalık sebebiyle yaşam kalitesi olumsuz etkilenen 31 yaşındaki milli basketbolcunun son yılı opsiyonlu olmak üzere 2019-2020 sezonu sonuna kadar sözleşmesi bulunuyor.

NBA kariyerine 2010-2011 sezonunda Chicago Bulls'ta başlayan Ömer Aşık, 2012 yazında Houston Rockets'a transfer oldu. Milli basketbolcumuz Bulls'taki iki başarılı sezonun ardından 2014-2015'te NBA'deki son takımı olan New Orleans Pelicans'ın yeni pivotu oldu.
BİZE ULAŞIN