Türkiye’de 3 mutlu ABD’li

İki ülke arasında yaşanan vize gerilimi, Eskişehir Basket forması giyen 3 Amerikalı’yı hiç etkilememiş. Üç mutlu isim Marshall, Rowland ve Baron, “Türkiye’yi seviyoruz ve uzun yıllar burada kalmak istiyoruz” dediler

Türkiye’de 3 mutlu ABD’li
MARSHALL
"Eskişehir öğrenciler ve bizi destekleyen ailelerle dolu çok güzel bir şehir. Türkiye'yi seviyorum. 3-4 yıl daha burada kalmak istiyorum. Süper Lig her yıl daha da genişleyip büyüyor. Türkiye'ye ilk geldiğimde televizyonlarda sadece bir maç yayınlanıyordu. Şimdi her hafta her maç ekrana geliyor. Türkiye'de basketbol çok popüler olmaya başladı."

?ROWLAND
"Eskişehir Basket büyük hedefleri olan bir takım. Türkiye'de olmayı ve yaşamayı seviyorum. Eskişehir'in bu kadar güzel bir kent olduğunu tahmin etmezdim. Pazar günü eski takımım Banvit'e karşı oynayacağız. İki sezon boyunca beni destekleyen taraftarın önünde rakip takımın formasıyla oynamayı dört gözle bekliyorum. Türk basketbolu ve ligi Avrupa'nın en iyisi."

BARON
"Benden önce kardeşim Jimmy Baron, Mersin Büyükşehir Belediyespor'da oynamıştı. O yüzden Türkiye'yi biliyordum ama ilk kez geldim. Türk insanları çok iyi ve kibar. Restorana gittiğimde bile bana ve eşime çok iyi davranıyorlar. Maçlarda iyi oynayıp, play-off'a kalmak istiyorum. Şampiyonluk yaşamak ise tabii ki en büyük hedefim."

BİLLY BARON
Türkiye'de ilk sezonu. İspanya ekibi UCAM Murcia'dan transfer edildi.

?SEAN MARSHALL
2008'den bu yana Aliağa, P.Karşıyaka, Erdemir, Trabzon formaları giydi.

?EARL ROWLAND
Daha önce iki sezon 2013- 14 ve 2014-15'te Banvit forması giymişti.
BİZE ULAŞIN