Melli'den sihirli dokunuş

Fenerbahçe Doğuş, CSKA Moskova deplasmanında uzatmada Nicola Melli’nin son saniyedeki tip basketi ile gülerken, bir anlamda 2016’da Berlin’de benzer şekilde kaybettiği finalin ve şampiyonluğun da acısını çıkardı

Melli'den sihirli dokunuş
THY Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe Doğuş, CSKA Moskova'yı Melli'nin son saniyedeki tip basketi ile uzatmada 95-93 yenerek 5. galibiyetini aldı. Çarşamba günü İstanbul'daki Olympiakos yenilgisinin izlerini silmiş bir Fenerbahçe vardı. Sarı-lacivertliler, Vesely'nin posterlik smaçları ile süslediği şiir gibi bir 15 dakika sonunda 39-21 öne geçti. Burada Thompson'ın 4 numaradaki performansı ve Guduric'in Bogdanovic rolüne soyunup takımı oynatması dikkat çekiciydi. Ancak kalan 5 dakikada Moskova ekibi, 20-7'lik seri ile farkı 5'e indirdi: 41-46. İkinci yarı Fenerbahçe 5 sayı geri düşse de, Melli- Thompson-Vesely üçlüsü ve iki kısa modeli ile maça tutundu ve 39:11'de 82-79'u buldu. Ancak önce Wanamaker'a yapılan faulü es geçip, topu CSKA'ya veren hakemler, yapılan faulden sonra Rodriguez'in attığı üçlüğü de geçerli saydı ve İspanyol oyuncu 3+1'lik bu hediye ile takımını 83-82 öne geçirdi. Sonra Wanamaker'a faul yapıldı ve ABD'li guard ilk atışını sokup, ikinciyi kaçırınca maç uzadı: 83-83.

KHRYAPA YOK, NİCOLA MELLİ VAR
Uzatmada da Wanamaker ve Vesely ile skor üreten Fenerbahçe, 91-86 öne geçti. Ancak hücum ribauntlarından ekstra basketler bulan CSKA, son 14 saniyeye girilirken 93-93'ü buldu. Ama Wanamaker'ın girmeyen üçlüğünü tamamlayan Melli, 2016'da Berlin'de Khryapa'nın Fenerbahçe'ye yaşattığı hüznü, Moskova'ya yaşattı.


Son periyot ve uzatmada 11 sayı atan Melli, Wanamaker'ın girmeyen şutunu tipleyerek galibiyeti getirdi.

31
Dün geceki maç belki Melli'nin tip basketi ile hatırlanacak ama 31 sayı ile kariyer rekoru kıran Vesely galibiyetin mimarıydı.
BİZE ULAŞIN