Geleceği düşünüyoruz

Tofaş CEO’su ve Basketbol Takımı’nın Başkanı Eroldu, “Sporda başarı bir anda gelmiyor. Başarı için emek sarf etmek, merdivenleri ağır ağır çıkmak lazım” şeklinde konuştu

Geleceği düşünüyoruz
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde ikinci sırada bulunan Tofaş Basketbol Takımı'nın başkanı Cengiz Eroldu, takımı ve planlarını anlattı. Tofaş'ın sanayiye bakış açısını basketbola da yansıttıklarını belirten Eroldu, "Bugünü kurtaralım şeklinde değil, hep bir sonraki adım ne olacak ve bundan sonra nasıl ileri gidebiliriz şeklinde düşünüyoruz. Sporda başarı hiçbir zaman bir anda olmuyor. Takım kuralım, para yatıralım ve bütün oyuncuları alalım diye bir yolumuz yok. Hakikaten emek sarf etmek lazım, çalışmak lazım ve merdivenleri de ağır ağır çıkmak lazım" ifadesini kullandı. Tofaş olarak farklılaşmak istediklerinin altını çizen Eroldu, "Tofaş'ın kurum olarak boyutları aslında bizim basketbola bakışımızı da etkiliyor. Eğer Tofaş olarak bir işe giriyorsak bunu en iyi şekilde, en mükemmel yapmanın sorumluluğunu hissediyoruz. Herhangi bir basketbol takımı olmak istemiyoruz. Türkiye basketbol camiasındaki yerimizi farklılaştırmak istiyoruz. Bütün çabalarımız da bir anlamda bu yönde ve bu tarz bakışlara hizmet ediyor" dedi.

Kaynaklar altyapıya
A TAKIMLARA büyük paralar harcanmasını doğru bulmuyorum. Altyapıya daha fazla kaynak ayırmalıyız. Oyuncu bütçemiz 3 milyon Dolar. Sürdürülebilirlik açısından makul bütçelerle devam etmek gerektiğini düşünüyorum. Onun için bu seviyede Euroleague hedefimiz yok.

Başarımız tesadüf değil
SEZONA 10'da 10 yaparak girdik. İlk yarıyı Fenerbahçe'nin arkasında ikinci bitirdik. Bulunduğumuz nokta, işimizi doğru yaptığımızı gösteriyor. Bunu tesadüf olarak görmüyoruz. Bunun tohumlarını 2. Lig'e düştüğümüzde attık. O sene Orhun Ene ile 5 yıllık imza attık. Takım oluşturmak ve takım omurgasını tutmak başarı için önemli

David Rivers bir marka
ŞİRKETTEKİ iş yapış şeklimizi kulübe de yansıtmak istiyoruz. Yalnız saha içi değil saha dışı da var. Efsane oyuncumuz David Rivers'ı kulüp elçimiz yaptık. Rivers'ın kulüp adına EuroLeague eventlerinde yer alması ve bizi temsil etmesi Avrupa basketbol piyasasında faydalı ve değerli bir durum.
BİZE ULAŞIN