Kadıköy'de tarihi Fenerbahçe Mitingi

  1. Haberler
  2. Futbol
Pazar 25.12.2011 13:39 ABONE OL
Fenerbahçe Kulubü taraftarları, şike soruşturmasından bu yana yaşananları protesto etmek için Kadıköy İskele Meydanı'nda düzünlenen miting için toplandı.

Sabah erken saatlerden beri İstanbul'un değişik bölgelerinden Kadıköy'e gelen taraftarlar, "Her şeyin farkındayız, sonuna kadar yanındayız" sloganıyla düzenlenecek mitinge katılmak için geldi.

Miting öncesinde iskele çevresinde oluşturulan barikatlarda polisler geniş güvenlik önlemleri aldı. Polisler, alana giren taraftarları tek tek kontrol ederek alana aldı. Sarı - lacivertli taratfarlar, Başkan Aziz Yıldırım ve kulüp için pankartlar hazırladılar.

Taraftarlar, yaşanan olumsuzlukları protesto etmek için alanda toplandıklarını ifade etti.

-Fenerbahçe mitingine, ünlü isimler katıldı-
Fenerbahçe taraftarlarının Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlemiş olduğu mitinge kulübün eski yöneticileri, eski futbolcuları da katıldı.

Sarı - lacivertli kulübün efsanevi oyuncularından Can Bartu, camia olarak 14 Şubat'ta başlayacak şike davasında adil yargılanma istediklerini söyledi.

Fenerbahçe'nin eski futbolcularından ve futbol yorumcusu Ogün Altıparmak da, "Umuyor ve inanıyorumki 14 Şubat'ta adelet yerini bulacak. Fenerbahçe Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım'ın tutuksuz yargılanması gerekiyor." dedi.

Bir gazetecinin, "Acaba Aziz Yılıdırım, tutuksuz yargılanırsa kaçmasından mı korkuluyor?" sorusuna Altıparmak, "Fenerbahçe Kulübü'nü bırakıp kaçmaz. Eski oyuncularımızdan Lefter ölüyordu, özel uçakla İstanbul'a getirdi. Neden kaçsınki." diye cevap verdi.

Ogun Altıparmak'ın yanında bulunan Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlerinden Todor Veselinoviç de, "En büyük Fenerbahçe, başka büyük kulüp yok. En büyük hoca Veysel hoca." diye konuştu.

Eski yöneticilerden Ömer Çavuşoğlu da, "Bütün Türkiye'nin en önemli oyuncuları burada, bu sevgiyi kimse içerde tutamaz." dedi.

Sanatçı Selçuk Yöntem de, "Taraftarlar zor günlerinde birlik olduklarını gösterdi. Taraftarı kuvvetli olan takım başarılıdır." diye konuştu.