“Arayı açar giderdik”

Salı 27.12.2011 00:00
Son Güncelleme: Salı 27.12.2011 17:15
ABONE OL
Fenerbahçeli futbolcu Bekir İrtegün, futbolda şike davasına yönelik süreç yaşanmasaydı, Spor Toto Süper Lig'de rakipleriyle arayı açabileceklerini, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde de başarılı sonuçlara imza atabileceklerini kaydetti.

FBTV'de yayınlanan programda taraftarlardan gelen soruları yanıtlayan Bekir'in açıklamaları kulübün internet sitesinde de yayınlandı.

Fenerbahçeli futbolcu ''Eğer yaşanan süreç ve iddialar olmasaydı nasıl bir Fenerbahçe izliyor olacaktık?'' sorusuna verdiği yanıtta, sürecin yaşanmaması durumunda, mevcut kadroya çok kaliteli oyuncuların katılmasının muhtemel olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

''Bu bir varsayım olacak ama kuvvetle muhtemeldi ki var olan kadromuzla birlikte çok daha kaliteli oyuncular gelecekti. Sezon başında da kadromuzdan ayrılan arkadaşlar vardı. Şimdi de çok kaliteli bir kadromuz var ama futbolun gerçeği, onların var olduğu bir takım Türkiye liginde kolay kolay sekteye uğramazdı, sezon başı arayı açıp giderdik. Şampiyonlar Ligi çok kaliteli ve üst düzey bir organizasyon ama orada da başarılı olacağımızı düşünüyordum. Mental anlamda çok iyi olacaktık. Çünkü şampiyon olmuştuk herkes çok istekliydi ve yeni arkadaşlar katılacaktı. Keşke öyle olsaydı da neler olacağını görseydik'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'ye geldiğinden bu yana ilk kez üst üste oynama fırsatı ve kendisini gösterme şansı bulduğunu kaydeden Bekir İrtegün, ''Uzun süre oynamamak çok zor. Benim kısmetsizliğim ise uzun süre oynamayıp ondan sonra Gökhan Gönül'ün yerinde sağ bek oynadım. Onun gibi hızlı bir sağ bekin yerinde oynadım. Bu şansızlığı yaşadım. Kendi mevkimde bu sıkıntıyı çok az yaşadım. Çalışmaya çok önem veriyordum. Zihnen çalışıyorsanız, bedeniniz de hazırlanıyor'' ifadelerini kullandı.

Sarı-lacivertli ekibe imza atmadan önce Gaziantepspor'da oynarken milli takım kadrosuna çağrıldığını hatırlatan Bekir, ''En son milli takımda o zaman yer aldım. Bu sene gitmeyi ben de çok istedim ama bu tercih meselesi. O formayı her futbolcu ister. İnşallah bu süreçlerde karar veren hocalarımız beni seçerler. Bu takımınızda oynamanızla da alakalı. Belki onlarca kişi arasından seçiyorlar. Ben inşallah tercihleri zorlayacağım'' diye konuştu.

https://www.sabah.com.tr