Halil Altıntop ifade verdi

  1. Haberler
  2. Futbol
Salı 27.12.2011 15:48 ABONE OL
Milli futbolcular Hamit ve Halil Altıntop kardeşlerin dolandırıldığı iddiasına ilişkin dava kapsamında, Halil Altıntop'un Trabzon'da talimatla ifadesi alındı.

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava kapsamında, Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesinde talimatla ifadesinin alınması kararlaştırılan Halil Altıntop, ifade vermek üzere Trabzon Adliyesine geldi.
Milli futbolcu Altıntop, ifadesinde şunları söyledi:

''Sanıkları tanımıyorum. Olay tarihinde Almanya'nın 1. Lig takımlarından Schalke 04 takımında profesyonel futbolcuydum ve Türk A Milli Takımı'na seçilmiştim. Birçok takımla da futbol maçı yapmıştık. Kimlerle maç yaptığımızı hatırlamıyorum. Bu maçlardan dolayı kardeşim ve benim adıma taahhüt edilen primler normal de banka hesabımıza yatırılıyordu. Ancak, TFF görevlileri olan sanıklar adımıza tahakkuk ettirilen primleri bizim haberimiz olmadan mal edinmişler. Suçtan hasıl olan zararım karşılanmamıştır. Sanıklardan şikayetciyim.''

-İddianameden-
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanıklar Cemile Aylin Arslan ve annesi Semira Aydınay ile teyzesinin oğlu Hakan Gücün'ün, ''fikri ve maddi dayanışma içerisinde, zincirleme olarak bilişim sistemlerini ve bankayı aracı kılarak, haksız yarar elde ederek dolandırıcılık'' suçunu işledikleri belirtiliyor.

Milli futbolcular Halil ve Hamit Altıntop kardeşlerin müşteki olarak yer aldığı iddianamede, 3 sanığın 2,5 ile 12'şer yıl arasında hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU