1 Alex gider 1 Alex gelir

Brezilyalı yıldız: "Alexler gelir, Alexler gider. Fenerbahçe'nin büyüklüğünün içerisinde ufacık yer kaplayan bir taşım."

  1. Haberler
  2. Futbol
Çarşamba 28.12.2011 ABONE OL
Fenerbahçe'nin 10 numaralı kaptanı Alex de Souza, sarı-lacivertli takımda yaptıkları ile ismini tarihten kimsenin kazıyamayacağını söyledi. Dün basın toplantısını düzenleyen Brezilyalı yıldız, "Alexler gelir, Alexler gider ve yerine başkaları oynar. Fenerbahçe aynı güçlülüğüyle, endamıyla devam eder. Sadece tarihinde önemli bir yer tutmuş önemli bir oyuncu gitmiş olur. Ben Fenerbahçe'nin tarihinin büyüklüğünün içinde ufacık yer kaplayan bir taşım" ifadelerini kullandı. Aykut Kocaman ile sürekli fikir alışverişinde olduğunu belirten Alex de Souza, "Hocamla yaptığım görüşmelerde; en ileri uçta oynadığımda istediğim gibi verimli olmadığımı söyledim. Fakat hocamın söylediğini yapmak zorunda olduğumdan, ben o mevkide elimden gelenin en iyisini yapmak zorundayım" yanıtını verdi. Alper Potuk'a da mesaj gönderen 34 yaşındaki Alex, "Alper şu anda Eskişehirspor'un futbolcusu. Elbette Fenerbahçe'ye gelirse kapılarımız açık olur" demekle yetindi.

GÖRÜLMEMİŞ BİR KENETLENME...
Şampiyonluk şanslarına değinen sarı-lacivertli yıldız oyuncu, "Futbol dışı konuşulanlara rağmen ligin en tepesinde, şampiyonluğun en güçlü adaylarından bir tanesi biziz" dedi ve Pazar günü yapılan Büyük Fenerbahçe Mitingi'ni değerlendirdi: "Tarihte görülmemiş bir kenetlenme ve bütünleşme yaşanıyor. Bu camianın ne kadar güçlü ve bir yumruk olabildiğini gördük." .
SPOR SERVİSİ


BUGÜN NELER OLDU