"Amrabat olayı bizi ilgilendirmiyor"

  1. Haberler
  2. Futbol
Çarşamba 28.12.2011 15:36 ABONE OL
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, sarı-kırmızılı ekibin ilk yarıyı lider bitirerek hedefi tutturduğunu, ikinci yarı hedeflerinin şampiyonluk olacağını söyledi.

Ali Dürüst, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yeni bir takım kurduklarını, ilk devre zorlu bir süreçten geçtiklerini belirterek, ''İkinci yarı hemen başlıyor. İlk yarı hedefi tutturduk. İkinci yarı hedefimiz şampiyonluk'' dedi.

Devre aralarının transfer için uygun dönemler olduğunu düşünmediğini dile getiren Dürüst, ''Bu sene hazırlık kampı olmaması, bizi bu konuda daha da endişelendiriyor. Şu anda iyi bir kadromuz var. Gerekli çalışmaları yapıyoruz ama bir telaşımız yok. Temkinli olarak bu transfer dönemini değerlendireceğiz'' diye konuştu.

Transfer konusunda yerli yabancı oyuncu ayırımı yapmadan, mevcut takıma katkı yapacak oyuncu baktıklarını ifade eden Ali Dürüst, ''Mühim olan, takımdaki iç huzuru bozmayacak, performansı artıracak sistemi monte etmek'' şeklinde konuştu.

Ali Dürüst, ''Bu aşamada, istediğiniz gibi bir oyuncu bulamazsanız transfer olmayabilir mi?'' şeklindeki soruya, ''Transfer yapmak için transfer yapmayız. En uygununa bakacağız'' diye yanıt verdi.

Rakiplerin transferlerinin de yapacakları transferi etkilemeyeceğini ifade eden Dürüst, ''Biz kendi takımımıza bakıyoruz'' diye konuştu.

Ali Dürüst, Kayserisporlu futbolcu Amrabat konusunda da şunları söyledi:

''Amrabat, Kayserispor'un mukaveleli oyuncusu. Biz bu oyuncuyla ilgili transfer yaparlar mı diye görüştüğümüzde sayın başkanları 'Böyle bir tasarrufumuz olmaz' dedi. Bizim için de bu olay bitmiştir. Ondan sonra kendi iç olayları, bizi ilgilendirmiyor. Mukaveleli oyuncunun transferi kulüp aracılığıyla olur. Kulüple şifai olarak konuştuğumuzda böyle bir düşünceleri olmadığını öğrendik ve bu nedenle yazılı teklif vermedik.''

''Takımdan gönderilecek oyuncular konusunda Fatih Terim'den rapor aldınız mı?'' şeklindeki soru üzerine Ali Dürüst, ''Şu an böyle bir düşüncemiz yok. Biz oyuncularımızla devam etmeyi düşünüyoruz'' dedi.

Uzakdoğu'da bir bahis şirketinin Galatasaray'ın da bazı maçlarını manipüle ettiği yönündeki iddiaları ciddiye almadıklarını dile getiren Dürüst, bu yöndeki haberlere tepki göstermeyi gerekli görmediklerini de belirtti.

Dürüst, Ankaragücü'nde forma giyen Uğur Uçar'ın takıma dönmesi konusunda herhangi bir somut durumun olmadığını da sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU