"Galatasaray'da oynamak istiyorum"

  1. Haberler
  2. Futbol
Çarşamba 28.12.2011 15:00 ABONE OL
Galatasaray'a transferi belirsizliğini koruyan Kayserispor'un başarılı kanat ve hücum oyuncusu Nordin Ambrabat, A2 takımıylla çalışacak.


Kayserispor'un genel menajeri Süleyman Hurma, bu kararı dün Faslı futbolcuya tebliğ etti. Hurma, Ambrabat'ın tekrar A Takım'da yer alabilmesinin ise genç futbolcunun canlı yayında kendisinden ve Kayserispor'dan özür dilemesi koşuluna bağlı olduğunu söyledi.


TÜRKİYE'DE FUTBOLCUNUN İSTEĞİNİ SÖYLEMESİ SUÇ MU?


Konuyla ilgili olarak Radyospor'a konuşan Nordin Ambrabat, "Yaşananlardan dolayı son derece üzgünüm. Ben kulübüme karşı saygısızlık içeren hiç bir davranışta bulunmadım. Sadece irademi söyledim. Galatasaray'da oynamak istiyorum; ancak kulübüme büyük bir saygı duyuyorum ve transferin Kayserispor'un çıkarları doğrultusunda gerçekleşmesini istiyorum' dedim. Dünyanın her yerinde futbolcu isteğini özgürce dile getirebilir; ancak Türkiye'de ben temennimi dile getirdim diye suçlanıyorum. Bunu anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum" dedi.


AMBRABAT STRESE BAĞLI RAHATSIZLIKLAR YAŞADI, DOKTOR RAPORUYLA SABİT

Bir kaç gün sonra Afrika Uluslar Kupası için Fas Milli Takımı'na gidecek olan Ambarabat, son lig maçından önce strese bağlı rahatsızlıklar yaşadığı da ortaya çıktı. Başarılı futbolcunun temsil haklarını elinde bulunduran avukat Erkan Alkan, "Ankaragücü maçından önce rahatsızlandı. Karnında ağrılar vardı. Kulüp doktorunu aradım. Hastanede film çektirdiler.Hollanda'ya geldiğinde bir tetkikten daha geçirdik. Doktor, karnındaki ağrıları aşırı stresten yaşadığını söyledi. Hollandalı doktor bu konuda bize rapor da verdi. Nordin'in bilerek oynamadığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmıyor. Elimizde raporlar var. Nordin profesyonel futbolcu, bu onun ekmek parası. Kayseri'ye geldiği günden bu yana her şeyini verdi. Verecektir de... Ancak Ankaragücü maçından önce hastaydı" dedi.

Süleyman Hurma'yla sürekli temasta olduğunu dile getiren Alkan, genç futbolcun Galatasaray'a transferiyle ilgili olarak ise "Kulüpler düzeyinde görüşmelere biz karışamayız. Kayserispor'a saygı duyuyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU