Amrabat için şok karar!

Cuma 30.12.2011 17:29
Güncelleme: Cuma 30.12.2011 17:32
ABONE OL
Kayserispor teknik heyeti, Galatasaray'a gitmek istediğini daha önce açıklayan ve bu kararında ısrarlı olan Noureddine Amrabat ile ilgili yönetime rapor verdi. Teknik heyetinde isteği doğrultusunda yönetim futbolcunun A2 Takımı'yla idmana çıkacağı yönünde talimatını iletti. Antalya'dan Kayseri'ye gelen A2 Takımı'nın antrenman programına göre idmanlara çıkacak.

Kayserispor Kulübü Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu, defalarca Amrabat'ı göndermeyeceklerini açıklamalarına rağmen Galatasaray takımının futbolcularını ayartmaya çalıştığını ifade etti.

Kulüp olarak lige verilen ara sonrasında Antalya kampına çağrılan Amrabat'ın teknik heyet ve kulüp menajerinin görüşmeler yaptığını hatırlattı. Ortaköylüoğlu, görüşmeler sonrasında teknik heyetin bu futbolcu ile ilgili kendilerine rapor verdini dile getirdi.

Rapor doğrultusunda ve teknik heyetin isteği ile Amrabat'ın A2 Takımı'yla idmanlara çıkacağını ifade etti.
Ortaköylüoğlu, Kayseri'ye dönen futbolcunun A2 Takımı'nın ilk idmanında çalışmalarına başlayacağını ve tavırlarında bir değişiklik olmaması durumunda burada devam edeceğini kaydetti.

Oğuz Ortaköylüoğlu, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren Kayserispor'un kendi tesislerinde çalışmalarına sürdüreceğini ifade ederek, "Ara transfer için resmi süreç 5 Ocak tarihinde başlıyor. Şu an ön sözleşmenin imzalandığı bir futbolcu var. Bu tarihten sonra iki gurbetçi oyuncu daha kadromuza dahil edilecek. Görüşmelerin devam ettiği futbolcular da bulunuyor." dedi.

AMRABAT A2 TAKIMININ HAZIRLIKLARINA KATILMADI
Kayserispor'un Antalya kampında Galatasaray'a gitmek istediğini yinelemesi üzerine yönetim kurulunun kararı ile A2 takımına gönderilen Amrabat, A2 takımının antrenmanına katılmadı. Ligin başından bu yana başarılı bir performans sergileyerek dikkatleri üzerine çeken sarı-kırmızılı takımın başarılı oyuncusu Amrabat, devre arası Antalya kampında yönetim kurulu üyelerine Galatasaray'a gitmek istediğini söylemişti. Kayserispor yönetimi de Amrabat'ı süresiz kadro dışı bırakarak A2 takımına göndermişti. Amrabat, A2 takımının bugün Kayseri tesislerinde yaptığı hazırlıklara katılmadı.

"HENÜZ TEBLİGAT YAPILMADI"
Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, oyuncuya henüz tebligat yapılmadığını söyleyerek, "Tebligat işlemleri sürüyor. Durumun yazılı belirtilmesinden Amrabat Cumartesi günü veya en geç hafta başı A2 takımıyla idmana çıkacak" dedi.

BAŞKAN MAMUR AÇIKLAMA YAPTI
Bu arada Kayserispor Kulüp Başkanı Recep Mamur, Amrabat ile alakalı basın mensuplarının asılsız ve kışkırtıcı haberler yaptığını söyledi. Mamur, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bazı medya mensupları kendilerine ve mesleklerine yakışmayacak asılsız ve kışkırtıcı haberler ile kulübümüzü değersizleştirip yıpratmak istemektedir. Kulübümüz Noureddine Amrabat'ı ne Beşiktaş, ne Fenerbahçe, ne de başka bir kulübe önermemiştir. Sizlerin moralini ve güvenini yıkmak adına yapılan bu çirkeflik karşısında her zamankinden daha sağlam duracağınızdan eminim. Bu vesile ile hepinizin yeni yılını kutlar; 2012 yılının tüm insanlığa, insana yakışır erdemlerle gelmesini dilerim"