Oylama tartışılacak

Federasyonun aldığı olağanüstü kongre kararı için kulislerde tartışılmaya başlanan oylamanın açık ya da kapalı olması. Konu 5 Ocak'taki Kulüpler Birliği toplantısında gündeme gelecek

Türkiye Futbol Federasyonu 26 Ocak'ta yapacağı Olağanüstü Kongre'de tarihi bir konuyu aydınlığa kavuşturacak. Futbol Disiplin Talimatı'nın 58. maddesi için aylardır süren tartışmaların son bulacağı genel kurulu TFF şöyle duyurmuştu: "Haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların değiştirilip değiştirilmemesinin görüşülmesi ve karara bağlanması için, TFF'nin en yetkili karar organı olan genel kurulun olağanüstü olarak çağrılmasına karar verildi." Kritik toplantı öncesinde oylamanın açık ya da kapalı yapılması da tartışmaya açıldı. Kongre günü bunun da gündeme geleceği ve oylanacağı öğrenildi. Bazı kulüpler oylamanın açık bazı kulüpler ise kapalı yapılmasını istiyor. Kulüpler Birliği 5 Ocak günü toplanarak bu konudaki tavrını belirleyecek.

'KULÜPLER bİRLİĞİ'NİN TAVSİYESİ YOK'
Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı ve Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu ise "Kulüpler Birliği'nin 58. madde ile ilgili herhangi bir tavsiyesi ve kararı bulunmamaktadır. TFF'nin yetki ve inisiyatifinde bulunan kararlarla ilgili birliğimize mesnetsiz atıfta bulunulmasını üzüntüyle karşılıyoruz" şeklinde konuştu. .

BUGÜN NELER OLDU