Arena'ya loca davası

TT Arena'nın yapımını gerçekleştiren Varyap-Uzunlar ortak girişimi, Galatasaray ile mahkemelik oldu İki firma açtıkları davada Galatasaray'dan 2 milyon 191 bin lira olan alacaklarının tahsil edilmesini istedi

  1. Haberler
  2. Futbol
Cumartesi 31.12.2011 ABONE OL
Türk Telekom Arena'yı inşa eden Varyap-Uzunlar ortak girişimi, Galatasaray'a 2 milyon 191 bin liralık alacak davası açtı. Taraflar arasında TOKİ tarafından imalatı yaptırılmamış olan üçüncü ve dördüncü katlardaki loca, oturma alanı, restoranlar, VİP bölümleri, soyunma odası ve diğer alanlara ait bir takım dekoratif imalatların yapılması hususunda 2 Kasım 2010'da bir sözleşme imzalandı. Sözleşmedeki toplam tutar 6 milyon 490 bin lira olarak belirlendi ve Galatasaray'ın parayı 3 taksitte ödeyeceği sözleşmede yer aldı. İlk taksiti zamanında ödeyen sarı-kırmızılı kulüp, diğer taksitleri geciktirince ortak girişim tarafından iki kez ihtar çekildi. Ancak Galatasaray noterden çekilen ihtarnameleri, yazışmaların sürdüğü gerekçesiyle iade etti.

AVUKATLARI AÇIKLADI
Ortak Girişim'in avukatları Mert Şengül ve Tamer Çetin açtıkları alacak davasında stadyum katlarına ek imalatlar yapıldığını, eksikliklerin giderildiğini, üçüncü ve dördüncü katların da davalı Galatasaray'a teslim edilerek kullanıma açıldığını belirttiler. Dava dilekçesinde, "VIP Loca ve Lounge Mahallerine Ait Dekoratif İmalatlar Sözleşmesi' uyarınca 6 milyon 490 bin liradan kalan ve faiziyle 2 milyon 191 bin lira tutan alacağımızın tahsil edilmesini talep ediyoruz" denildi.

BUGÜN NELER OLDU