Bursaspor'un 58 cevabı: RET

  1. Haberler
  2. Futbol
Cumartesi 31.12.2011 ABONE OL
Bursaspor Yönetim Kurulu, dün akşam toplandı ve şike ile teşvik primi eylemlerine karışan kulüplere küme düşürme cezası getiren Futbol Disiplin Talimatı'nın 58'inci maddenin değiştirilmesine karşı olduğunu kamuoyuna duyurdu. İşte Bursaspor tarafından konuya ilişkin yapılan çarpıcı açıklama... "30.12.2011 tarihinde toplanan yönetim kurulumuz futbol disiplin talimatı 58. maddedeki değişik yollarla gündeme getirilmek istenen tüm önerilerin OY BİRLİĞİ ile REDDİ yolunda karar almış, kararımızın ayrıca ve gerekçeleriyle birlikte kamuoyu ile paylaşılması da benimsenmiştir. Şöyle ki;
1. Oyun oynanırken kural değiştirilmesi fikir ve düşüncelerinin kimseye ve özellikle futbol dünyamıza bir faydası düşünülemez.
2. Bursaspor'un yakın geçmişte ligden düşmesine neden olan olaylar halen hafızalarımızda silinmez izlerle yer almaktadır. Bu yıllardaki iddiaları bile halen ve tamamen açığa çıkarılmamış, kulüpler arası taraftarlar arası husumetler kapatılmamış iken şike ve şikeci zihniyetlere yönelik hafifletici hükümlerin gündeme getirilmesine şiddetle karşıyız.
3. Bursaspor olarak ülkemizdeki tüm kişi, kurum ve kurulları bu konudaki mevcut kanunlar ve kuralları derhal uygulamaya koymaya davet ediyoruz.
4. Süreci başından sonuna kadar dikkatle ve özenle takip edip özellikle şike konusunda hiçbir hukuksuzluğa mahal verilmeyecek şekilde sürecin devamının takipçisi olacağımızı da özellikle belirtiyoruz."

Timsah Kayseri'ye bileniyor!
Bursaspor, Süper Lig'in ikinci yarısının ilk haftasında oynayacağı Kayserispor karşılaşmasının hazırlıklarını, akşam saatlerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü. İlk 30 dakikası basına açık olarak yapılan antrenman, yaklaşık 1,5 saat sürdü. Isınma koşularıyla başlayan antrenman 5'e 2 pas ve pres çalışması ile devam etti. Antrenmanın son bölümünde ise taktik ağırlıklı çift kale maç yapıldı. Öte yandan Bursaspor'un sağ beki Basser, Afrika Kupası'nda mücadele edecek Fas Milli Takımı'na seçildi.

BUGÜN NELER OLDU