Kupamı ver artık

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener bir kez daha Türkiye Futbol Federasyonu'na seslendi: "Bu kadar yazılan, çizilenden sonra, bu kadar tapelerden sonra benim kupamı ver artık."

  1. Haberler
  2. Futbol
Cumartesi 31.12.2011 ABONE OL
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Antalya kampında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlarken, yine Türkiye Futbol Federasyonu'na yüklendi! İşte satırbaşları...
Küme düşürmenin kaldırılmasına karşıyız.
Genel kurul çağrısının Kulüpler Birliği ile ilgisi yok. Bu, Mehmet Ali Bey'in tek başına diktesi.
Ni ye genel kurul 26 Ocak'ta yapılıyor. Düşmeyi, puan silmeyi yıl sonu yapacaksan, bunu da yıl sonunda yapabilirsin. Niye şimdi yapıyorsun? Bunu 26'sında yapıp, 27'sinde karar mı vereceksin?
Ağustos 'ta TFF Başkanı dedi ki; 'Etik Kurulu raporu sonrası kararımızı vereceğiz'. Etik Kurulu raporunu bir gazete yayımladı. Niye hala karar alınmıyor?
Alnımı zın ak olduğu ortaya çıktı. 5 tane hocanın imzası var 'Trabzonspor ile ilgili somut delil yoktur" diye.
Bunlar hukukçu, başkanları da Türkiye'de ciddi kanun yazıcılardan bir tanesi. Şimdi ek delil çıktı. 26 klasör gönderilmiş Etik Kurulu'na... Bunlar işin fantezisi, bol bol telefon konuşmaları, makbuzları, garnitürleri...
Artık açıkla bu kararı. Etik Kurulu tavsiye eder. Sen de karar verirsin. Etik Kurulu'na bakmayalım, 'genel kurul yapalım' diyor şimdi. Bu kadar yazılan, çizelenden sonra, bu kadar tapelerden sonra ver artık kupamızı.

EN HIZLI PFDK'LIK OLMA REKORU
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'i bir kez daha Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk ederken, adeta rekor kırdı. PFDK tarafından ggeçtiğimiz günlerde 21 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırılan Şener, dün bir gazetede yayımlanan şu açıklaması nedeniyle akşam saatlerinde soluğu yine Disiplin Kurulu'nda aldı:

GENEL KURULA KATILACAK MI?
"58. maddeyle ilgili karar alınmasın. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu seçimi de yapılsın. Ayrıca şampiyonluk Kupası'nın hangi kulübe verileceği de gündeme gelsin. TFF Fenerbahçe'yi kurtarmaya çalışıyor ama biz konu mankeni olmayız. Küme düşmenin konuşulacağı 26 Ocak'taki kurulda şampiyonluk kupasıyla ilgili bir karar alınacak mı merak ediyorum. Düşmeyle ilgili bir karar alınacak mı merak ediyorum. Düşmeyle ilgili bir karar çıkması durumunda federasyon ertesi gün bir karar verebilecek mi? Yoksa ligler bitene kadar bekleyecek mi?" Bu son sevk sonrası Şener'in 26 Ocak'taki genel kurula katılıp katılamayacağı merak ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU