Bu şikeyi herkes duydu

İşitme Engelliler Federasyonu futbol müsabakalarında telefondan mesajın yanı sıra, Twitter ve Facebook ile 18 maçta şike yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçerek, şüpheli olan maçları gözlem altına aldı

Futbol şike ve teşvikte kulüplere verilecek cezaların hukuki soruşturmaları ve verilecek cezalar henüz belirlenmemişken, şike olayı bu kez İşitme Engelliler futbol müsabakalarında ortaya çıktı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne bağlı İşitme Engelliler Federasyonu'nun faaliyetleri içerisinde yer alan futbol müsabakalarında; futbolcuların birbirlerine telefondan gönderdiği mesajla şike teklifi yapıldığı ortaya çıktı. Futbolcuların yanı sıra yöneticilerin de işitme engelli olmaları nedeniyle futbolculara mesajla daha kolay ulaştıkları ve bu yolu tercih ettikleri belirlendi. Twitter ve Facebook ile de İşitme Engelliler futbol müsabakalarında şike yapıldığı yolundaki ihbarları değerlendiren federasyon, hemen harekete geçerek takibe aldı. İşitme Engelliler Federasyonu ihbar edilen maçlarda şike yapılıp yapılmadığını ortaya çıkarmak için bu maçlara 3 kamera, 1 temsilci ve gizli özel görevli gönderdi. Görüntüler ve kanaate göre ilgili kulüplere ceza verileceği belirtildi.

18 MAÇTA ŞİKE İHBARI YAPILDI
İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Oktay Aktaş; mesaj, Twitter ve Facebook ile 18 maçta şike yapıldığı konusunda gelen haberleri değerlendirdiklerini söyledi. Aktaş, "Şu anda 1.Lig'de 32, 2.Lig'de 40, terfi liginde ise 20 takım mücadele ediyor. Araştırıyoruz. Suçlu varsa cezasını çekecek" dedi.

BİZE ULAŞIN