"Sabaha kadar ağladık"

İspanya La Liga'da deplasmanda Racing Santander ile karşılaşan Valencia'da milli futbolcu Mehmet Topal'ın girdiği bir pozisyonda rakibiyle kafa kafaya çarpıştıktan sonra hastaneye kaldırılması, Malatya'daki ailesini ve büyüdüğü mahalle sakinlerini üzdü.

Milli futbolcu Mehmet Topal'ın Malatya'da yaşayan ailesi ve doğup büyüdüğü mahallesindeki tanıdıkları, Racing Santander-Valencia maçında sakatlanıp hastaneye kaldırılmasının şokunu yaşıyorlar. Mahalle sakinleri, doğup büyüdüğü Hanımınçiftliği Beldesindeki cami, okul ve Kur'an Kursu ile mağdur durumdaki ailelere yaptığı yardımları gizli tutan Mehmet Topal için dua ediyorlar.

Baba Kadir Topal, Mehmet Topal'ın kendilerini aradığını ve iyi olduğunu söyleyerek, "Tam topa kafa ile vuracağı zaman arkadan vuruyorlar. Zaten internetten izledim" dedi.

Aile olarak çok üzüntülü olduklarını söyleyen baba Topal, "Sabaha kadar hep ağladılar. Hiçbiri yatamadı. Gitmeyi düşünüyorum. Pasaportu çıkartabilirsem, gideceğim" ifadelerini kaydetti.

Baba Topal, "Gelecekte Mehmet Topal'ı nerede hayal ediyorsunuz?" sorusuna ise, "O kendisini biliyor. Bilinçli bir çocuk. Her şeyi bizden daha iyi biliyor" diye konuştu.

Mehmet Topal'ın tekrar Türkiye'ye gelmesi konusunda ise, her şeye oğlunun karar verebileceğini belirten baba Kadir Topal, oğlunun futbolcu olarak yetişmesini ise, "Mehmet Topal burada yetişti. Okumuyordu, ben de her gün dövüyordum. İlkokulu burada, liseyi ise Malatya merkezde bitirdi. Cenab-ı Allah kendisine yardım ede, işte futbolcu çıktı. Biz kendisinden razıyız. Bütün dünya Mehmet'ten razı. Mehmet'i herkes seviyor. Mehmet şımarık değil, efendi" şeklinde konuştu.

Oğlu Mehmet'in 2 günde bir akşamları kendisini aradığını söyleyen Kadir Topal, "Geçtiğimiz günlerde geldi, İstanbul'da 4 gün kaldı, 3 gün yanındaydım" ifadelerini kullandı.

Baba Kadir Topal, oğlu Mehmet Topal'ın yaptığı yardımları gizli tuttuğunu ve açıklamadığını belirterek, son olarak engellilere araba aldığını, mahalledeki Kur'an Kursu'na da yardım ettiğini kaydetti.

Hanımınçiftliği Beldesi'ndeki Merkez Camii'ne de yardımda bulunduğu bilinen Mehmet Topal için mahalle sakinleri, geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, Mehmet Topal'ın eski yaşadığı beldeye her zaman katkıda bulunduğunu ve efendi bir genç olarak nitelendirdiler.

BİZE ULAŞIN