Hangi takım hangi burçtan?

Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu sürecinde, özellikle Disiplin Talimatnamesinin 58. maddesinin değiştirilip değiştirilmemesi konusunda ''gelgitler'' yaşayan ve sonuçta maddenin değiştirilmemesi yönünde karar alan Süper Lig kulüplerinin büyük bölümü, karakter özelliği olarak ''kararsızlığıyla'' ön plana çıkan burçlardan.

Kuruluş tarihleri göz önüne alındığında Spor Toto Süper Lig'de 7 farklı burçtan kulüplerin bulunduğu görülüyor.

18 Süper Lig kulübünden 4'ü İkizler (Bursaspor, Eskişehirspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Manisaspor), 4'ü Balık (Beşiktaş, Gaziantepspor, Gençlerbirliği ve Orduspor), 3'ü Yengeç (Kayserispor ve Samsunspor, Medical Park Antalyaspor), 2'si Boğa (Fenerbahçe ve Sivasspor), 2'si Aslan (Trabzonspor ve Mersin İdmanyurdu), 1'i Terazi (Galatasaray), 1'i de Başak (Ankaragücü) burcundan. Kardemir Karabükspor'un ise kuruluş tarihi bilinmiyor.

Bursaspor, Eskişehirspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Manisaspor'un burcu olan İkizler'in en belirgin özelliği olarak ''değişken karakterlilik ve kararsızlık'' dikkati çekerken, ''Mantıklı, uyumlu, yeniliklere açık ve güvenilmez'' olmak da bu burcun özellikleri arasında yer alıyor.

Beşiktaş, Gaziantepspor, Gençlerbirliği ve Orduspor'un mensubu olduğu Balık burcunun da karakteristik özelliklerinin başında ''kararsızlık'' geliyor. Astrologlara göre, bu burç mensupları ayrıca ''Alçakgönüllü, alıngan, şefkatli, ihmalci ve belirsiz'' yapıda oluyor.

Ligin tek ''Terazisi'' Galatasaray'ın da burç özellikleri arasında ''kararsızlık'' yer alıyor. Bu burcun diğer özellikleri ise, ''Estetiğe düşkün, alıngan, romantik ve idealist olmak'' bulunuyor.

Süper Lig'de Fenerbahçe ile Sivasspor Boğa burcundan... Bu burcun en belirgin özellikleri ise, ''tembel, inatçı, sabırlı, pratik ve güvenilir'' olmak.

Kayserispor, Samsunspor ve Medical Park Antalyaspor'un burcu olan yengecin en belirgin özelliği sempatik ve aşırı duygusal olması.

Trabzonspor ve Mersin İdmanyurdu'nun mensubu olduğu aslan burcu otoriterlik, kendini beğenme ve yaratıcı özellikleriyle dikkati çekiyor.

Ankaragücü'nun burcu başak ise analizci, hastalık hastası, esprili, dikkatli ve aşırı titiz özelliklerini taşıyor.

BİZE ULAŞIN