Kulüpler Birliği F.Bahçe gerilimi!

Kulüpler Birliği, TFF'nin toplantısı öncesi Aydınlar'a destek verirken F.Bahçe ise 'güven tazele' çağrısının arkasında durdu

Kulüpler Birliği Vakfı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile Yönetim Kurulu'nun bir araya gelmesinden birkaç saat önce yazılı bir açıklama yayımlayarak istifa edeceği öne sürülen Aydınlar'a destek verdi. Vakfın açıklamasında, "Kulüpler Birliği Vakfı üyesi olan Spor Toto Süper Lig kulüplerinin büyük çoğunluğu olarak, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu'nun içinde bulunduğumuz bu hassas dönemde görevlerine devam etmelerinin, Türk futbolunun istikbali açısından çok zaruri olduğunu ve bu hususta her türlü desteğimizin mevcudiyetini kamu oyunun bilgilerine arz ederiz" ifadelerine yer verildi. Aydınlar ve ekibine destek metninde yer alan 'kulüplerin çoğunluğu' ifadesi ise toplantı yapılmadan ve ortak karar almadan kullanıldığı için tartışmaları beraberinde getirdi.

'KULÜBÜMÜZÜN GÖRÜŞÜ DEĞİŞMEDİ'
Kulüpler Birliği'nin açıklamasına Fenerbahçe sert çıktı. "Kulübümüzün görüşü değişmemiştir" başlığı ile bir açıklama yayımlayan sarı-lacivertli kulüp, Kulüpler Birliği'nin açıklamasındaki ifadelerin kamuoyunda, birliğe üye kulüplerin tamamının görüşü şeklinde algı yarattığını vurguladı ve Genel Kurul'da dile getirdiği fikirlerin arkasında durduğunun altını çizdi.

BİZE ULAŞIN