Tepkiler anlamsız

'Fenerbahçemiz' sözü nedeniyle Beşiktaş taraftarının tepkisini çeken Yıldırım Demirören'e Metin Keçeli sahip çıktı: "Taraftarımızın tepkisini anlamsız buluyorum"

Beşiktaş İkinci Başkanı Metin Keçeli, başkan Yıldırım Demirören'in TFF Olağanüstü Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada kullandığı "Fenerbahçemiz" ifadesinin tepki çekmesine anlam veremediğini söyledi. Keçeli, "Fenerbahçe Türk futbolunun vazgeçilmez bir parçası. Bizim gibi büyük bir camia. Yıldırım Demirören nezaket kuralları içerisinde "Fenerbahçemiz" demiştir. Galatasaray olsaydı, "Galatasarayımız" diyecekti. Tahmin ediyorum Fenerbahçe ve Galatasaraylı yöneticiler de böyle bir konuda Kulüpler Birliği Başkanı sıfatıyla aynı tabiri kullanırlardı. Ben bunu hiç garipsemedim. Taraftarlarımızın Demirören'e tepki göstermesi anlamsız" dedi.

'TARAFTARIMIZ DERBİDE BİZİMLE'
Fenerbahçe'nin, siyah-beyazlı taraftarı derbi maçına davet etmesi konusunu da değerlendiren Keçeli, "Derbilere rakip takım seyircisinin alınmaması federasyonun verdiği bir karardır. Fenerbahçe bunu talep etti. Valilik de derbiye taraftarımızın alınmasına izin verdi. Doğrusu da buydu. 2600 taraftarımız Kadıköy'de bizimle beraber olacak" ifadelerini kullandı.

"İDMAN YERİNE MAÇ YAPIYORUZ"
Beşiktaş Basın Sözcüsü Mete Düren, yoğun fikstürde yaşanan sıkıntıların iyi dinlenememekten kaynaklandığını söyledi. Futbolcuların ağır kış şartlarında 3 günde bir maç yapmanın etkisini hissettiğine değinen Düren "Bizi ve Trabzon'u zorlayan durum Avrupa'da da mücadele etmemiz. Teknik heyetimiz antrenman programını gözden geçirip değiştirdi. Resmen idman yerine maç yapar hale geldik. Hedefimiz maçlarda sakatlanmadan 3 puan almak haline geldi" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN