Kartal'da çifte çıkmaz!

Beşiktaş'ta seçime az bir süre kala Adalı'nın hala adaylığını açıklamaması ve Divan Başkanı Yalçın Karadeniz'in tüzüğe takılması çifte kriz yarattı

Beşiktaş'ta seçime sayılı günler kala kulislerde ciddi hareketlilik yaşanıyor. Serdal Adalı çalışmalarını yürütürken, bazı gruplar Divan Başkanı Yalçın Karadeniz'in altında birleşmek için harekete geçti. 'Para ve kaynak' arayışları karşısında daha çok 'nasihatli destek' aldığı öğrenilen Adalı'nın kararını vermemesinin yanı sıra, Karadeniz'in de başkan olmasının tüzüğe göre mümkün olmaması çifte krize neden oldu. Beşiktaş Tüzüğü'nün 23'e 4 maddesinde açık ve net ifadelerle "Divan Başkanı ve üyeleri, yönetim kurulunda yer almak istiyorlarsa 3 ay önceden istifa etmeleri gerekir" diyor. Bazı hukukçular "Olağanüstü kongre kararı alındı. Bu yüzden bu madde geçerli olmaz" yorumunu yapsa da birçok hukukçu, "Olağanüstü ile ilgili bir not düşülmemiş. Yoruma açık değil. Karadeniz başkan adayı veya başkan olursa bu maddeye dayandırarak bir kongre üyesi mahkeme kanalıyla yönetimi düşürtebilir" iddiasında bulunuyor.

SERDAL ADALI KIZGIN!
Bu arada uzun yıllar Demirören'le birlikte hareket etmiş Ertunç Soğancıoğlu, Bülent Deriş, Levent Çifter gibi isimlerin yanı sıra Levent Erdoğan'ın, Karadeniz'in adı altında birleşilmesi için iki gündür çalışmalar yaptığı öğrenildi. Beşiktaş'ta grupların ve Demirören'e yakın isimlerin başka aday çıkarma çalışmalarını öğrenen Adalı'nın ise yakın çevresine, "Biz Beşiktaş'ın krizden çıkması için çalışmalar yapıyoruz. Neyin mücadelesini veriyoruz? Bırakalım o aynı gruplar Beşiktaş'ı yönetsin. İnsanların Beşiktaş'ın gerçeklerini bilmiyormuş gibi hareket etmesini anlamıyorum" dediği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN