"Göreve hazırım"

Beşiktaş camiası seçim için geriye sayıma başlarken camianın etkili isimlerinden biri olan Sadettin Tantan can alıcı tespitlerde bulundu. Bir dönem İçişleri Bakanı olarak da görev yapan Türk siyasetinin renkli ismi Sadettin Tantan kendisine görev verilmesi halinde her zaman Beşiktaş'ın yanında olacağını söyledi. Beşiktaş kongre üyesi de olan Tantan'ın yaptığı açıklamalar şöyle:

KÖTÜ GÜNLER GEÇİRİYORUZ
Beşiktaş hem sportif hem de ekonomik açıdan kötü günler geçiriyor. Arka arkaya yapılan hatalar Beşiktaş'ı darboğaza ve girdaba itti.

BEŞİKTAŞ ÖZÜNÜ KAYBETTİ
Yıllar önce Beşiktaş takımı bir kolejdi, bir okuldu. Ancak sonradan özünü kaybetti. Artık altyapı ile özümüze dönme zamanı gelmiştir.

BİRLİK VE BERABERLİK ŞART
Beşiktaşlılar'ın artık birlik ve beraberlik zamanı gelmiştir. Bundan sonra yapılan hatanın geriye dönüşü olmaz. Çok dikkatli olmamız gerekir.

TABLO ÜRKÜNTÜ VERİCİ
Seba başkanlığı bıraktıktan sonra 2 milyar dolara yakın mal kaybı var. Milyonlarca borç var. Görünen tablo gerçekten çok ürkütücü boyutlarda.

TÜM ÜYELER PARA VERMELİ
Kongre üyeleri ve Beşiktaşlılar takıma sahip çıkmalı. Kongreye üyeleri 1 kereye mahsus olmak üzere 50 veya 100 TL kulübe bağışlamalı.

GERÇEKLE YÜZLEŞMELİYİZ
İki ya da üç zenginin bir araya gelmesi sadece günü kurtarır. Ancak sonra Beşiktaş'ın geleceğine ipotek koyup giderler. Gerçekle yüzleşmeli.

YÖNETİM GÜVEN VERMELİ
Artık güven verecek bir yönetim şart. Yönetime güvenirlerse taraftar da destek verir. Bu nedenle gelecek olan yönetim sağlam basmalı.

GÖREV VERİLİRSE HAZIRIM
Bana görev verilirse başkanlığa hazırım. Her zaman Beşiktaşlılar'ın yanında olacağım bilinmeli. Zaten Beşiktaş ahlakı da bunu gerektirir.

SEBA DÜRÜSTLÜK DEMEK
Beşiktaş'ta bir de Süleyman Seba gerçeği var. O dürüstlük abidesidir. Beşiktaş'ın bir büyüğe ve sevilen bir yönetime ihtiyacı olduğu kesin.

PAHALI TRANSFERE HAYIR
Yabancı oyunculara milyon dolarlar vereceğimize o paranın onda birini altyapıya harcarsak yeni Feyyazlar, Metinler, Aliler yetişir.
BİZE ULAŞIN