Florya'ya Barça modeli

Stadı Camp Nou'yu amatörlere kiralayan Barcelona'yı örnek alan G.Saray, Florya Tesisleri'nde şirket takımlarına turnuva düzenliyor

Galatasaray'da profesyonel kadro, kulübe yeni gelir kapısı yaratabilmek için Barcelona kulübünü örnek aldı. "Keyiflig" adlı bir proje geliştiren ve 32 şirketin katılabileceği bir turnuva organize eden Galatasaray Kulübü, Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki sahaların bu turnuvada kullanılacağını açıkladı. Galatasaray'ın örnek aldığı Barcelona da stadı Nou Camp'ı sezon dışındaki dönemlerde maç yapmak isteyen amatörlere kiralıyor. 21 Nisan-23 Haziran tarihleri arasında Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenecek olan turnuvaya katılacak her şirket 10 bin TL+KDV ödeyecek. Turnuvadaki tüm maçlar Galatasaray TV'den naklen yayınlanacak.

KİRALIK CAMP NOU
Barcelona, stadı Camp Nou'yu yaz aylarında bir günlüğüne 40 bin Euro'ya kiralıyor. 35 kişinin satın alabileceği pakette 90 dakika maç, hakem, ses tesisatı ve "Camp Nou'da oynadım" sertifikası yer alıyor. Stadı kiralayanlar, maçlarının video kaydı için ise Barça TV'ye 6 bin Euro ödemek zorunda. Camp Nou'daki maça otellerinden Barça otobüsüyle gelmek isteyen futbolseverler için otobüsün günlüğü ise 800 Euro.

BİZE ULAŞIN