En iyi yatırım derbi bileti

Derbi biletleri genel satışa sunulmadan karaborsaya düştü. Şükrü Saracoğlu Stadı'nı mesken tutan karaborsacılar; kapıyı 300 TL'den açarken, dev maç için kombineler kiralanmaya başlandı

Fenerbahçe-Galatasaray maçına 2 gün daha varken, sarı-lacivertli taraftarın bilet çilesi çoktan başladı! Derbi öncesi toplam 16 bin bilet satışa çıkarıldı. Bu biletlerin 3 bini kongre üyeleri için Salı, 6 bini taraftar kart sahipleri için dün satışa sunuldu. Genel satış için ayrılan 7 bin bilet ise yarın piyasaya sürülecek. Yaklaşık 2 bin bilet Fenerbahçe Kulübü tarafından ayrıldı. Bilet sayısının az olmasının yanı sıra, karaborsa da, gerçek taraftarın hiç bilet alamamasına sebep oldu. Biletler önceki gün sadece kongre üyeleri için satışa açılmışken, Şükrü Saracoğlu Stadı ve Söğütlüçeşme metrobüsünü etrafında karaborsacıların bilet satması, şaşkınlıkla karşılandı.

BİLETİX'E BÜYÜK TEPKİ...
Yaşanan bilet karmaşası içerisinde çeşitli iddialar ortaya atıldı. Kimileri; dağıtıcı firma Biletix'in çalışanlarının bizzat biletleri kendilerinin aldığını ileri sürdü. Bir başka iddia ise; sarı-lacivertli kulübün taraftar derneklerine oldukça fazla sayıda bilet verdiği ve bu nedenle Biletix'te bilet kalmadığı yönündeydi...

66 TL bilet şimdiden 300 TL
SALI günü yarım saatte sona eren bilet satışı, dün 50 dakika sürdü. Biletix'in internet sitesine bilet almak için girenler, kredi kartı ile ödeme bölümüne geldiklerinde ekran donmasıyla karşılaştılar. Gişeden bilet almak isteyenlere ise 10:50 sularında 'Bilet bitti' denildi. Ancak hem internet sitelerinde hem de elden olarak karaborsa satışı tüm hızıyla sürüyor! Genel satışa bilet kalma ihtimali ise çok az olarak görülüyor. Fenerbahçe-Galatasaray derbisine 2 gün olmasına rağmen karaborsa piyasası şimdiden hareketlendi. En ucuz bilet olan 66 TL'lik kale arkaları şimdiden 300 TL'den alıcı bulmaya başladı. Derbi günü fiyatların iki katına çıkması bekleniyor.

Kombineler de karaborsada
Rakip Galatasaray olunca, talebin fazlalığı fiyatları zıplattı. Öyle ki, karaborsacıların bile karaborsadan bilet aldığı ileri sürüldü. 66 TL'lik kale arkası biletleri, dev derbiye 3 gün kala 300 TL'den karaborsaya düştü. Bilet bulamama sıkıntısı, Galatasaray maçını tribünde izlemek isteyen taraftarların kombine kart sahiplerine yönelmesine de neden oldu. Sadece derbiyi izlemek için, 'Sezonluk kombinenin parasını ben vereyim' diyenler bile var. Bilet karmaşası yüzünden gerek internet gerekse telefonla kulübe üst üste şikayetler yağdı. Fenerbahçe yöneticisi Murat Özaydınlı, "Haklı isyanı anlıyoruz. Karaborsanın temeline iniliyor. Tespitler yapılmaya çalışılıyor. Fenerbahçemizi her yerde destekleyenlerin mağdur edilmesine göz yumulmayacağını bilmeniz gerekir. Ancak kapasite sınırlı ve müthiş bir talep var" açıklamasını yaptı.

Bağdat Caddesi kapalı gişe!
SADECE Şükrü Saracoğlu Stadı'nda değil, Bağdat caddesindeki kafe-restoranlarda yer bulabilmek de maharet istiyor. Tüm restoranların rezervasyon alımını durdurduğu ve cumartesi gecesi her yerin kapalı gişe olduğu ifade ediliyor. Bu arada EURO-2012 finali için satışa sunulan en pahalı bilet olan 600 Euro, Fenerbahçe-Galatasaray derbisi ile gölgede kalabilir. Fenerium tribününe ait 315 TL'lik biletin, karaborsada bin TL'ye alıcı bulması bekleniyor.
BİZE ULAŞIN