"G.Saray bizi yenemezse eğer..."

Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanlarından Ali Şen, Maraton.com.tr'den Recep Kıyatsıl'ın sorularını yanıtladı.

Tüm Türkiye hafta sonu oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray maçına kilitlendi. İki takım arasındaki 9 puanlık fark ve ligdeki konumları gereği bu maç bir hayli zor geçecek. Zorlu maçla ilgili görüşlerini aktaran Fenerbahçe'nin efsane başkanı Ali Şen, Aykut Kocaman'ın sözleşmesinin 3 yıl daha uzatılmasıyle ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı.

İşte Ali Şen röportajı;

Hafta sonunda Fenerbahçe-Galatasaray, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda kozlarını paylaşacak. Siz bu maçla ilgili neler söyleyeceksiniz?
İnşallah Fenerbahçe bu maçı alır. Şampiyon olmak istiyorlarsa bu maçtan 3 puanla ayrılmak zorundalar. Şu an saha içinde her şey yolunda gidiyor. Futbolcular birbirlerine kenetlenmiş durumda. Fenerbahçe'de 3 Temmuz gününde başlayan ve bu zamana kadar devam eden zorlu süreçte çok iyi bir takımdaşlık ruhu gördüm. Taraftar, Aykut Hoca, yönetim hep birlikte el ele verdi ve bugünlere gelindi. O yüzden yenilseler bile Fenerbahçe'ye çok bir şey kaybettirmez.

Galatasaray 10 yıldır Kadıköy'de kazanamıyor. Galatasaray son galibiyetini aldığı zaman teknik direktör Fatih Terim'di. Sizce Galatasaray bu şansızlığa son verebilecek mi?
Evet Galatasaray 10 yıldır kazanamıyor. Başlarında Fatih Terim gibi çok iyi bir hocaları var. Ancak çoğu oyuncu bu derbiyi ikinci kez yaşayacak. Galatasaray için dezavantaj olabilir. Ama belli de olmaz Galatasaray da yenebilir. Çünkü bu sezon çok iyiler. Şayet Galatasaray bu kez de yenemezse bir 10 yıl daha beklemesi lazım.

Fenerbahçe, Aykut Kocaman'la olan sözleşmesini 3 yıl daha uzattı ve istikrar adına önemli bir adım atmış oldu. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
Aykut Kocaman, yaşanılan bu süreçte takıma çok iyi sahip çıktı. Hem teknik direktörlük yaptı, hem başkanlık yaptı. Takımın moralini her zaman en üst seviyede tutmaya çalıştı. Fenerbahçe şu anki konumunu Aykut Kocaman'a borçludur. O yüzden Aykut Kocaman bu sözleşmeyi sonuna kadar hak etmiştir ve Fenerbahçe tarihinde sözleşmesi 3 yıl daha uzatılan tek teknik direktördür. Fenerbahçe yönetimini bu hareketinden dolayı kutluyorum.

Galatasaray Kulübü başkanı Ünal Aysal, Kadıköy'deki maça gitmeyeceğini açıklamış gerekçe olarak da Aziz Yıldırım'ın, Metris'te tutuklu bulunmasını göstermiş. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
Hem centilmenlik adına hem de olası bir gerginliğin önüne geçmek adına Ünal Aysal bu söylemiyle çok doğru bir karar vermiştir. Ünal Aysal göreve geldiğinden beri doğru demeçler veriyor. Saygılı ve beyefendi bir insan. Zaten başkanın gitmesi doğru olmazdı. Çünkü taraftar da Kadıköy'e gidemeyecek. Taraftarın olmadığı yerde başkan da varsın gitmesin.

Son olarak gergin geçmesi beklenen maç öncesinde Fenerbahçe taraftarına bir çağrıda bulunmak ister misiniz?
Galatasaray taraftarı bu maçta olmayacak ama Fenerbahçe taraftarları Galatasaraylı futbolculara ev sahipliği yapmalılar. Fenerbahçeli futbolcular da sarı-kırmızılı futbolculara görülmemiş bir biçimde davranmalılar. Böyle olacağına da yürekten inanıyorum.
BİZE ULAŞIN