'Güzel bir derbi olsun'

A Milli Takımımız'ın hocası Abdullah Avcı, hafta sonunda oynanacak F.Bahçe- G.Saray derbisi için güzel futbol dileğinde bulundu

A Milli Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak derbide milli takım hocası olarak tempolu ve coşkulu bir mücadele dilediğini söyledi. Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği'nin davetlisi olarak KKTC'ye gelen Avcı, 3 Temmuz'dan beri Türk futbolunda yaşanan olumsuz gidişatın bir teknik direktör olarak işini zorlaştırıp zorlaştırmadığı sorusuna, "Ben futbol topunu seviyorum. İnsanlar da seviyor. Sahanın içinde konuşuruz. Onlarla ilgili bir yorumum yok" dedi. Avcı, 11 yıldır Kadıköy'de kazanamayan Galatasaray'ın galip gelmesi durumunda play-off'un formaliteye dönüp dönmeyeceği ile ilgili bir soruya, "Galatasaray'ın kazanıp kazanamayacağını bilmiyorum; ama güzel bir maç izlemek en büyük arzum. Play-off normal sezon sonrası ülkemizde ilk defa oynanacak. Onun değerlendirmesini o zaman yapmak daha doğru olur" diye cevap verdi.

HEDEF 2014 VE İSTİKRAR
2014 Dünya Kupası öncesinde zor bir grupta yer alan Milli Takım'ın gruptan çıkması için akıllarında en ufak bir soru işaretinin bile olmadığına vurgu yapan Avcı, "Şampiyonaya gidebilmek için bir takım hedefler koyduk. 1996 senesinden itibaren play-off oynayarak Avrupa Şampiyonası'na katıldık ya da katılamadık. Bizim bütün derdimiz 4 aylık süreçte futbolun alt yapısıyla ilgili, esas konuşulması gereken konu odur. Ondan sonra turnuvalara istikrarla katılan bir takım olmamızı sağlamak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN