"Kamera şakası olsa..."

Beşiktaş ilk maçta 3-1 yenilmesine rağmen rövanşa umutlu, inançlı ve hırslı çıktı. Ancak 26. dakikada Arda'nın pasında Adrian'ın attığı gol umutlarımızı bir anda tüketti, futbolcularımızın moralini bozdu ve Kartal sahada adeta stop etti.

83. Dakikada kaleci Cenk'in ikramını(!) Falcao geri çevirmeyip skoru 2-0 yaptı. 90+4'te Salvio skoru belirledi: 3-0. Temsilcimiz, maç boyunca net gol pozisyonuna bile giremeyerek tribünleri dolduran taraftarları büyük hayal kırıklığına uğrattı.FATİH DOĞAN: Ve elveda Avrupa Ligi!

Beşiktaş yeni başkanını ararken, kulislerin gerilimi camiayı sarmışken takımdan büyük başarı beklemek 'ne kadar gerçekçi olur' bilemiyorum. Ancak Beşiktaş'ın çeyrek finale adını yazdırması krizlerin esir aldığı umutları biraz olsun özgür bırakması açısından iyi olabilirdi. En azından taraftara güzel bir hediye verilebilirdi.

Carvalhal'in insanlığı ile ilgili olumlu görüşlere katılırım ancak teknik adamlığı özellikle büyük maçlarda zafiyet gösteriyor. Beşiktaş'ta kendisini birçok konuda geliştirmesine rağmen yarışmacı bir teknik adam havasına bir türlü giremedi. Büyük takımın elbisesi ona büyük geliyor. Büyük takımın hocası olmak için yeri geldiğinde önemli kararlar ve büyük riskler almalısınız. Şu ana kadar tedbirli oyun ve kontra ataklar dışında bir zenginlik görmedik.

Beşiktaş taraftarı müthiş bir analitik zekayla soruyor: "Saygısızlık yapan Quaresma'yı Manisa maçında oynatacaksan, niye A.Madrid maçında affetmiyorsun?"

Üstelik son idmana alınan taraftar barışma fırsatını vermişken affetmeliydin, ya da 'haklı bir duruş' diyorsan sonuna kadar gitmelisin. Quaresma'nın yokluğunun takımda bir şeyleri değiştirmediği görüldü, muhtemelen varlığı bir şeyleri değiştirebilirdi.

HATALARIN BEDELİ
Carvalhal'in büyük maçlarda sürpriz diye aldığı kararların (Ersan'ın ilk kez F.Bahçe maçında oynaması, Veli'den A.Madrid ilk maçında sol bek çıkartılması gibi) hepsi Beşiktaş'ın aleyhine döndü.
Beşiktaş, Madrid'teki ilk maçta da Portekizli hocanın oyuncu tercihleriyle 3-0 geriye düşmüştü. Dün bu hataların bedeli yine ağır oldu. Meseleyi sahaya atlayan taraftar gibi Cenk'in gözünün önündeki topa çıkmayarak yediği goldeki hataya indirgersek yanlış yaparız. Cenk başarı kadar başarısızlığın sadece bir parçası...
Beşiktaş takımının ve kulübünün sorunları, kişilere indirilmeyecek kadar büyük. Bu sıkıntıları aşmak için güçlü bir iradeye ihtiyaç var.
BİZE ULAŞIN