Derbi 'dün gece' başladı!

Türkiye nefesini tuttu, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak olan dev derbinin başlama vuruşunu bekliyor. Ligin kaderini direkt etkileyecek olan dev maçtan önce ezeli rekabet heyecanı da doyasıya yaşanıyor. Fenerbahçe taraftarı, Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı'nda büyük bir gösteri hazırlığı yaparken; sarı-kırmızılı taraftarlar da takımlarını Florya Metin Oktay Tesisleri'nden uğurlamak için görülmemiş bir organizasyonun altına imza atmaya hazırlanıyor.

Sporx'in haberine göre; Hemen herkes derbi heyecanının sabahın ilk ışıkları ile beraber yaşanmasını beklerken; dün gece sularında hem Florya yakınlarında hem de Kadıköy'de sıcak saatler yaşandı. Bir kısım Fenerbahçe taraftarının Florya yakınlarında toplandığı iddia edilirken; sosyal medyada bu durum uzunca bir süre tartışıldı ve 'Fenerbahçe taraftarı Florya'yı bastı' şeklinde yorumlandı. Artan tartışmalardan sonra Galatasaray cephesinden bir açıklama geldi ve 'Florya Metin Oktay Tesisleri'ne baskın yok' denildi.

Florya tarafında bu gelişmelerin yaşandığı iddia edilirken; Kadıköy'de de sıcak saatler yaşandı. Galatasaray taraftarı, Kadıköy'de bulunan 'Boğa'yı' sarı-kırmızı renklere boyararak fotoğraflarını çekti ve sosyal medyada paylaşmaya başladı. Galatasaray taraftarınca sarı-kırmızıya boyanan 'Boğa' kısa bir süre sonra Fenerbahçe taraftarı tarafından temizlendi.


FENERBAHÇE CEPHESİ:

* Fenerbahçe taraftarı Kadıköy çevresinde toplanmaya başladı. Bağdat Caddesi sarı-laciverte boyanıyor. Şükrü Saracoğlu Stadı'nda da gösteri çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor.

* Fenerbahçe yönetimi, tam kadro Samandıra Tesisleri'nde... Sarı-lacivertli takım öğlen yemeğini yönetim ile birlikte yiyecek ardından teknik direktör Aykut Kocaman, futbolcuları ile son bir toplantı yapacak.

* Fenerbahçe takımı, Samandıra Tesisleri'nden 16:30 gibi ayrılacak. Sarı-lacivertli taraftarların, Samandıra'ya akın ederek takımlarına stada kadar eşlik etmesi bekleniyor.

* Sarı-lacivertli yönetim, futbolculara prim miktarını açıklamadı ancak olası bir derbi zaferi futbolcuların son iki yılda aldığı en yüksek maç primini cebine koymasını sağlayacak. Camianın kulisleri bu haberle yanıyor.

* Bağdat Caddesi'nin çevresindeki tüm restaurantlarda rezervasyonlar yapıldı, boş yer yok!

GALATASARAY CEPHESİ:

* Galatasaray taraftarı, Florya Metin Oktay Tesisleri çevresinde yavaş yavaş toplanmaya başladı. Saat 15:30'da takıma uğurlama töreni yapılacak. Oldukça fazla sayıda Galatasaray taraftarının Florya'da olması bekleniyor.

* Fatih Terim futbolcuların telefon ya da bilgisayar yasağı koymadı! Futbolcuların şu anda telefonları açık ve haberleşme ağlarını da kullanabiliyorlar.

* Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Abdürrahim Albayrak, sabahın ilk saatlerinde Florya Metin Oktay Tesisleri'ne geldi. Albayrak, futbolcular ile tek tek ilgileniyor. Albayrak'a günün ilerleyen saatlerinde Ali Dürüst, Sedat Doğan, Emir Sarıgül ve Sedat Doğan'ın eşlik edeceği ifade edildi.

* Galatasaray Yönetimi, Fenerbahçe derbisi için müthiş bir prim paketi hazırladı ancak bu prim paketi Fatih Terim hariç hiçbir futbolcuyla paylaşılmadı.

* Galatasaray'da Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki son maç toplantısı 14:00 sularında yapılacak.

* Galatasaray taraftarlar sarı-kırmızılı ekibe destek vermek için Florya Metin Oktay Tesisleri'nde toplanmaya başladı.

Spor Toto Süper Lig'de bugün Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak olan dev derbi öncesinde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde sarı-kırmızılı taraftarlar futbolculara büyük destek verdi.

* Sabah saatlerinden itibaren Florya Metin Oktay Tesisleri'nde toplanan sarı-kırmızılı taraftarlar, takımlarına destek oldular. Saat 17 sularında takım otobüsüne binen futbolcuları uğurlamak için tesislerin kapısına yığılan sarı-kırmızılı taraftarlar yaptıkları tezahüratlar ile takımlarına destek verdi.
BİZE ULAŞIN